Akademickie Podsumowanie Tygodnia #33

Informacje z Polski

Dłuższy lockdown

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na konferencji ogłosił, że panujące obostrzenia zostają przedłużone do 25 kwietnia, ale z małymi wyjątkami.
19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola i żłobki dla wszystkich dzieci. Możliwe będzie również uprawianie sportu na zewnątrz, w związku z tym powraca możliwość korzystania z obiektów sportowych na świeżym powietrzu przy limicie 25 osób. Obiekty sportowe takie jak m.in. siłownie pozostają nadal ograniczone do sportu zawodowego.

Informacje z UAM

Głosuj na dydaktyka roku

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Praeceptor Laureatus”, który ma wyłonić najlepszego dydaktyka na UAM. Tegoroczna nagroda trafi do jednego wykładowcy ze wszystkich wydziałów. Głosować można na pracowników, którzy uzyskali najwyższe oceny w ankietach studenckich w ostatnim roku akademickim. Wystarczy w serwisie USOSweb w zakładce Dla wszystkich odnaleźć moduł Wybory. Głosowanie trwa od 15 kwietnia do 15 maja 2021 roku.

Sześć prac z UAM najlepszymi pracami magisterskimi i doktorskimi w Poznaniu

14 kwietnia ogłoszone zostały wyniki XVII konkursu na najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Gala odbyła się na platformie ZOOM. W kategorii prac magisterskich jedną z trzech równorzędnych nagród otrzymała Kamila Jankowska z WCh UAMz pracą „Badania procesu alikylofunkcjonalizacji kobaltowych układów koordynacyjnych z użyciem reakcji sprzęgania Sonogashiry”. Wyróżnione prace z tej kategorii należą do Pauliny Łuczak z WNoS UAM oraz Aleksandry Czyż z WPiK UAM.

W kategorii prac doktorskich nagrody otrzymali Dawid Pakulski z WCh za pracę: „Graphene based materials and their potential apllications” oraz Ewa Nowak-Pasterska z WFPiK za pracę: „Antroponimia złotników poznańskich od XVI do XVIII wieku. Studium socjoonamastyczne”. Wyróżniona została praca Maciej Kościuszko z WH.

Informacje z Poznania

Urodziny online

Poznańskie ZOO zaprasza na urodziny wielbłądzicy Gai! Panującą sytuacja epidemiologiczną wymusiła zmianę w sposobie świętowania. Relacja z wydarzenia będzie się odbywać online w najbliższą niedzielę.
Samo wydarzenie jest bezpłatne, ale będzie dostępne jedynie dla wąskiego grona osób, które wcześniej prześlą swoje zgłoszenie na email: . Liczba miejsc dla gości jest ograniczona (60 odbiorców).

Nagranie serwisu można odsłuchać na naszym profilu facebookowym Meteor News