Przestrzeń Pogardy #1 – Rozpoczynamy nowy sezon!

Nowy początek

Witajcie wszyscy miłośnicy Pogardy! Rozpoczynamy kolejny wesoły rok akademicki. Wszyscy przybyliśmy z szerokimi uśmiechami, aby rozpocząć kolejne boje z sennością na wykładach czy koniecznością wstawania o 8 rano na obowiązkowe ćwiczenia. Nie zapominajmy też o czającym się z daleka Systemie Eliminacji Studentów. Ale spokojnie! Mamy jeszcze trochę czasu, nie przejmujmy się tym jeszcze.

Nowy sezon akademickich gier i zabaw to także kolejny sezon z Przestrzenią Pogardy! W tym roku ponownie o godzinie 17:00 w piątki na antenie Radia Meteor, będziecie mogli usłyszeć najbardziej ironiczną audycje w historii tego zacnego Radia. Jak zawsze możecie liczyć na wszelkiego rodzaju improwizacje, suchary na granicy wytrzymałości i wiele efektów dźwiękowych.

Zaczęliśmy z przytupem

Zeszłotygodniowy odcinek „PP” – pierwszy w tym sezonie (jak już kilkukrotnie wspomniałem, zaczynamy zabawę) to prawdziwy majstersztyk. Razem ze mną audycję poprowadziła, fenomenalna jak zawsze, Patrycja Dolecka i, o mój Boże, cóż to było za spotkanie! Nie będę ukrywał, że mieliśmy w tym roku z Patrycją sporo wspólnych wspomnień. Jeżeli spojrzeliście na obrazek na górze już wiecie, że byliśmy razem na Woodstocku. Był to mój pierwszy raz na tym festiwalu, więc na początku opowiedziałem o swoich „pierwszych wrażeniach”, a Patrycja  dorzuciła nieco od siebie jako prawdziwa weteranka.

Drugą część programu poświęciliśmy na nieco bardziej aktualny temat (choć sprzed kilku tygodni, to nadal warty obśmiania i skomentowania). Chodziło o pewną kontrowersyjną książkę, z której mogliśmy dowiedzieć się, jak kobieta powinna postępować w trakcie napastowania seksualnego. Cóż, żeby nie zdradzać zbyt wiele powiem tylko, że nie oszczędzaliśmy się z Patrycją i zrobiliśmy prawdziwy Sajgon słowny.

Oprócz tego w programie zmieścił się jeszcze „Śmiech z taśmy” czyli parę słów o kulturze uśmiechu i krótka recenzja jednej z nowszych premier od Netflixa, czyli „Paradise PD”. Plakat tej produkcji możecie znaleźć pod spodem tego akapitu, a informacje o tym, czy warto poświęcić czas na przygody porąbanych policjantów, znajdziecie w audycji.

Gdy tylko będę mógł, wrzucę link do materiału do odsłuchania w internecie (jednak jak na razie z przyczyn technicznych nie jestem w stanie tego zrobić i wyjątkowo – tym razem to nie moja wina!). Do usłyszenia w ten piątek o 17:00 – CIAO!!