BUC i OSP w Meteorze

Poniedziałek pełen treści

„BUC”, czyli Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo.

Studencki Magazyn Miejski ma to do siebie, że porusza bardzo różną tematykę i przyciąga szalenie ciekawych gości.  Po raz drugi mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielem redakcji zaprzyjaźnionego BUC-a. Kasia Drzewiecka przytoczyła nam na antenie dwa wybrane artykuły z papierowego wydania gazety. Mieliśmy też czas na zadanie kilku pytań i podjęcie próby przewidzenia tego, dokąd zmierzają media i jak może wyglądać ich przyszła współpraca. Radio Meteor

Ochotnicza Straż Pożarna z Małgorzatą Toczek.

Po przerwie przed mikrofonem zasiadła Małgorzata Toczek. Całą godzinę poświęciliśmy Ochotniczej Straży Pożarnej. Popularne OSP to przede wszystkim pasja Gosi, ale też ogromna odpowiedzialność. Dowiedzieliśmy się między innymi, jak wygląda praca w straży oraz czy łatwo jest zostać druhem. Mało kto wie, że społeczność OSP to ponad 660 tyś osób w całym kraju, które czuwają nad bezpieczeństwem obywateli 24 godziny na dobę, natomiast jedną z najczęściej wyjeżdżających jednostek w kraju jest OSP Luboń.

Radio Meteor

Zachęcamy do wysłuchania materiału z naszego poniedziałkowego magazynu, który już niebawem pojawi się pod tym postem. Zapewniamy, że nie będzie to stracony czas.

Materiał przygotowali:

Dominika Pasja, Antonina Nikodem, Magdalena Witkowska i Piotr Feler

Realizowała: Adriana Czarnota

Goście: Katarzyna Drzewiecka (Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo), Małgorzata Toczek ( Ochotnicza Straż Pożarna)