Wideo z Overdose od Hideo Kojimy w sieci

Aj Kojima, Kojima. Co oni Ci robią z twoim Overdose? Gry nawet oficjalnie nie ogłosiłeś, a już po sieci krążą z niej ujęcia. Nie wspominając o materiale z produkcji, który wyciekł w czerwcu. Co stanie się następnie? Wycieknie cała gra?

Overdose
Też miałbym taką minę, Hideo, gdyby mój projekt kilkukrotnie wyciekał, źródło: Gameranx.com

Kolejny dzień i kolejne materiały z niewydanych gier znajdują ujście w Internecie. Wpierw przydarzyło się to nowemu God of War, którego kopie trafiły do rąk graczy przez nieuczciwych sprzedawców. Tym razem głównym bohaterem tegoż dramatu jest Overdose od legendarnego twórcy Hideo Kojimy. A gra nawet oficjalnie nie została ogłoszona.

W czerwcu na portalu tryhardguides.com dziennikarz Tom Henderson raportował o materiałach z anonimowego źródła, które otrzymał. Widoczna w nich była postać z Death Stranding, graną przez Margaret Qualley. Kobieta Ubrana była w niebieską sukienkę i szłą się przez ciemny korytarz z latarką w ręce. Akcję zaś obserwowaliśmy z perspektywy trzeciej osoby. Na koniec pojawiało się nazwisko Kojimy oraz tytuł Overdose.

Margaret Qualley jako „Mama” w Death Stranding, źródło: siliconvalley.com

Zdaje się, że wyciek z tego tygodnia prezentuje te same materiały. Jeszcze wczoraj widzieliśmy zrzuty ekranu z wideo, które internauci mieli okazję obejrzeć dzisiaj. Ponownie widzimy na nim postać graną przez Margaret Qualley, a materiał wieńczy nazwisko Kojilmy oraz tytuł gry.

Co warte odnotowania, w samym filmiku widzimy również kadr na kobietę, która kieruje postacią za pomocą telefonu. Już nie raz Hideo Kojima udowadniał, że nie ma dla niego limitów i jego projekty zaskakiwał swą innowacyjnością. Dlatego być może i tym razem zostaniemy coś wyjątkowego, mając z tyłu głowy jego współpracę z Xboxem ogłoszoną w czerwcu.

Czyżby Overdose ma być efektem współpracy z Xboxem?

Tegoroczne wydarzenie Xbox Bethesda Game Showcase zaszczycił swoją obecnością Hideo Kojima. Niespodziewany gość ogłosił wtedy swoją współpracę z Xboxem. Dość lakonicznie zapowiedział, że tworzy grę „którą od zawsze chciał stwrorzyć”. Zapewnił, że produkcja będzie jedyna w swoim rodzaju. Co do samej współpracy, Hideo ma oprzeć się na technologii chmury Microsoftu oraz pracować z Xbox Game Studio.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe