Twórczość literacka Michaliny Łuczak

Twórczość: Redmer Hoekstra
Autor grafiki: Redmer Hoekstra

Prowadzi: Patrycja Dolecka
Realizuje: Gustaw Miłoszewski
Gość: Michalina Łuczak

Przestrzeń słowa logo

Michalina Łuczak w ,,Przestrzeni Słowa”, czyli słów kilka o pisaniu

Gościem Patrycji Doleckiej w ,,Przestrzeni Słowa” Radia Meteor była Michalina Łuczak. Podczas rozmowy przybliżyła swoją twórczość. Zdradziła również dlaczego pisze i odczytała fragment jednego ze swoich opowiadań.

Piszę od około 12 roku życia. Pierwotnie było to związane w chęcią urzeczywistnienia swoich fantazji i znalezienia ujścia dla wyobraźni. Później stało się to przełożeniem problemów na pismo i poradzeniem sobie z różnymi kłopotami, które się przydarzyły. – opowiedziała pisarka.

Sukcesy, motywy, twórczość

Przygodę z pisaniem rozpoczęła wcześnie, a w wieku 19 lat wydała zbiór opowiadań. Teksty Michaliny, jak przyznała w rozmowie, łączy pewne spoiwo.

Pewne spoiwo jest. Na przykład fakt, że inspiruję się ludźmi, tzn. ich charakterami, ich cechami charakterystycznymi, tym jak się zachowują, co robią i próbuję to oddać w tekstach.

Opowiadanie, którego fragment odczytała w ,,Przestrzeni Słowa”, wiąże się z pewną realną sytuacją i wspomnieniami. Do napisania tekstu zainspirowała ją podróż do Włoch i odwiedziny opactwa benedyktynów na Monte Cassino. Michalina wspomina, że już sam wygląd tego miejsca mocno zapadł jej w pamięć i utrwalił chęć przeniesienia pewnych elementów i cech charakteru bliskich osób na papier.

________________________________________________________________________________

Aktywność Michaliny Łuczak możecie śledzić tutaj. Twórczość młodej pisarski spotyka się również z uznaniem na portalu, gromadzącym miłośników literatury lubimy czytać.