Demoniczna Azja

 Poznań. Amore del Tropico. Poniedziałkowy wieczór 4 marca. Porywisty wiatr.
Azjatyckie klątwy i demony.

To brzmi jak przepis na porządny zastrzyk energii z samego początku tygodnia. Biorąc pod uwagę wypełnioną po brzegi salę lokalu, niejeden z obecnych chciał poczuć dreszczyk emocji i odsłonić rąbka tajemnicy skrywanej w azjatyckich wierzeniach.

“Lasu bambusowego szum – czyli słów kilka o demonologii w Azji” to hasło, które patronowało spotkaniu z Jakubem Królczykiem, doktorantem Wydziału Neofilologii UAM. Dostarczyło ono cennej wiedzy m.in. w kwestii postrzegania duszy, mrocznych zjaw i demonów czyhających tuż za rogiem oraz nauczyło, jak sobie radzić z niektórymi złymi duchami i jak uniknąć niebezpiecznej klątwy.

                                  Budda jako dobre oblicze Dalekiego Wschodu                                                                               źródło: https://pixabay.com/

Prowadzący zadbał o osoby, które nie miały wcześniej styczności z tym tematem i zrobił krótki wstęp na temat demonologii, a także wskazał literaturę, po jaką można sięgnąć, aby bardziej zgłębić temat. Dodatkowo przedstawianą wiedzę popierał przykładami i historiami ze swojego życia, które miał okazję doświadczyć na własnej skórze podczas podróży do Azji.

Spotkanie zdecydowanie dodało uczestnikom energii i wigoru, co potwierdziła mimo późnej pory żywa dyskusja po skończonym wykładzie. Więcej ciekawostek możecie usłyszeć w rozmowie Justyny Furmaniak z Jakubem Królczykiem. Może i wy uwierzycie w duchy?