The Thaumaturge – wszystko, co wiemy o nadchodzącym, mrocznym RPG od Fool’s Theory

W ostatnich tygodniach polskie studio Fool’s Theory uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie ich najnowszego projektu. To, co wcześniej kryło się pod nazwą Project Vitriol od niedawna ma już oficjalny tytuł a jest nim właśnie
The Thaumaturge. Czym zatem jest nadchodząca produkcja polskiego dewelopera?

Oficjalny zwiastun gry

Warszawa, demony i Taumaturgowie

The Thaumaturge będzie mrocznym, izometrycznym RPG, osadzonym w Warszawie na początku XX wieku. Ściślej mówiąc, będzie to rok 1905, czyli czasy, gdy polska stolica wciąż znajdowała się pod rosyjskim zaborem. Miasto stanowiło wówczas istny tygiel etniczny, w którym mieszały się kultury Polaków, Rosjan, Żydów, Romów i innych mniejszości. Już samo to sprawia, że miejsce akcji wydaje się niezwykle interesujące. Tętniące życiem
i przepełnione napięciami kulturowymi miasto z pewnością będzie czymś, co warto zwiedzić. Jednak oprócz tej zwyczajnej strony Warszawy będziemy mogli poznać jej znacznie mroczniejszą, ezoteryczną część.

Właśnie w celu odkrycia tej drugiej płaszczyzny rzeczywistości wcielimy się
w jednego z tytułowych Taumaturgów. Są to osoby o nadnaturalnych mocach, zdolni kontrolować Salutorów – ezoteryczne istoty, których moc można wykorzystywać zarówno do walki, jak i wpływania na emocje
i zachowanie innych osób. Twórcy zapewniają również, że gra będzie obfitować w niejednoznaczne moralnie wybory, których konsekwencje będą mieć znaczący wpływ na otaczający nas świat.

The Thaumaturge
Trzeba przyznać, że Warszawa prezentuje się tu niezwykle malowniczo. Źródło: www.gamepro.de/galerien/the_thaumaturge

Premiera i kwestie techniczne

Niestety, dokładna data premiery nie jest znana, aczkolwiek wiadomo, że zamknięty pokaz gry odbędzie się podczas marcowego GDC w San Francisco, być może więc już niedługo dostaniemy trochę więcej informacji dotyczących czasu wydania produkcji. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5, więc o oprawę graficzną, nie ma się co martwić, co jedynie potwierdzają wstępne grafiki udostępnione przez twórców. Walka prowadzona będzie w systemie turowym, z wykorzystaniem nadnaturalnych zdolności oraz oczywiście wspomnianych wcześniej Salutorów. Wydawcą gry będzie 11 bit studios.

Udostępniony przez twórców zwiastun rozgrywki wprowadza nas w mroczny klimat produkcji i ukazuje pieczołowicie odtworzoną Warszawę z początku XX wieku.

W momencie pisania tego tekstu to wszystko, co wiemy o nadchodzącej produkcji od Fool’s Theory. Jak na razie każda informacja udostępniona przez twórców napawa nas coraz większym optymizmem. Wszystkie elementy, od projektów postaci, po świat przedstawiony zapowiadają się niezwykle interesująco. Dodatkowo czas akcji – rok 1905 – wydaje się nieprzypadkowy, w końcu to czas antycarskich ruchów rewolucyjnych. Można więc liczyć na poruszenie tego istotnego wątku historycznego w nadchodzącej produkcji. Wszystko wydaje się być na dobrej drodze, pozostaje więc trzymać kciuki i uważnie śledzić wszelkie doniesienia dotyczące The Thaumaturge.

Autor: Maciek Szymczak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe