Gekko — władca Pokemonów w Valorancie?

Riot Games w tym roku planuje wydać 3 nowe postacie. Zwiastun pierwszej z nich możemy zobaczyć na social mediach Valoranta oraz na serwerze testowym. Co wiemy o nowym agencie?

Kim jest Gekko?

Pierwszą wzmiankę o nowym agencie dostaliśmy 20 lutego na fanpage’u Valoranta. Jeden z pracowników Riot zdradził, że w planach mają wydanie kolejnego inicjatora, strażnika i… no właśnie, musimy poczekać do końca roku na tę informację.

Gekko Angeleno, bo tak właśnie brzmi jego pełna nazwa, zasili grupę jako 22 agent. Jego umiejętności mają być czymś, czego nie było wcześniej w grze. Ma on wnieść nowe metody sprawdzania i czyszczenia kątów, poruszania się po mapie czy podkładania i rozbrajania Spike’a. Jednak więcej o jego umiejętnościach przeczytacie w dalszej części artykułu.

Riot jak zwykle tworzy otoczkę ekscytacji wokół nowej postaci, wrzucając na swój fanpage grafiki i filmiki, kreując jego styl i wizerunek. Pierwszy z obrazków wzbudził w graczach niezwykłą ciekawość, jednocześnie prowokując ich do tworzenia teorii wokół nowego bohatera. Ścigali się między sobą w przypuszczeniach, co do jego zdolności czy relacji z pozostałymi członkami oddziału. Powstały również spekulacje, że nowy agent będzie miał swojego towarzysza. Wywnioskowano to po obrazku szopa na napoju i sięgających po niego łapkach.

Poznajcie przyjaciół Gekko

W zwiastunie, który pojawił się 4 marca, możemy zobaczyć, że spekulacje graczy wcale nie były chybione. Jednak ku zdziwieniu wszystkich, agent ma nie jednego, a czterech kumpli, którzy wspierają go na polu bitwy. Są to: Dizzy, Wingman, Thrash i Mosh. Przy okazji, dowiedzieliśmy się, że cała piątka pochodzi z Los Angeles. Zwiastun, który możemy obejrzeć na kanale Valoranta w dość zabawny sposób przedstawia nową postać i ukazuje jego relacje z Reyną znaną graczom agentką. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

Źródło: https://www.youtube.com/

Umiejętności Gekko

Tak jak wspominałam wcześniej, nowy agent ma do zaoferowania umiejętności wyjątkowo urozmaicające sposób walki. Przejdźmy do omówienia jego skillów.

Q — Wingman

Wingman to ten żółty stworek, którego mogliśmy zobaczyć w zwiastunie, podczas wyrzucania opakowanie po napoju do kosza. Podczas tej czynności można było usłyszeć dźwięk podłożonego spike. Tutaj Riot dał wskazówkę, dotyczącą jednej z umiejętności tego stworzenia — może on podłożyć spike (jeżeli Gekko ma go w swoim ekwipunku) oraz go rozbroić. Dodatkową rzeczą, którą potrafi, jest ogłuszenie pierwszego wroga, którego zobaczy. Co ciekawe, gdy czas działania Wingman’a upłynie, zamienia się on w kulkę, którą Gekko może podnieść, otrzymując tym samym jego kolejny ładunek.

E — Dizzy

Dizzy jest niebieskim towarzyszem bohatera, który strzela plazmą we wrogów i oślepia ich. Podobnie jak Wingman, gdy jej czas działania dobiegnie końca, zmieni się w kulkę, którą agent może ponownie wykorzystać.

C — A Mosh!

Małe, zielone stworzonko zwane Mosh wygląda niepozornie, ale w rzeczywistości potrafi narobić dużo szkód. Gdy Gekko rzuci nim w przeciwników, Mosh eksploduje, zadając obrażenia wrogom znajdującym się na obszarze jego działania — co jest ważne, otrzymują je oni dopiero po chwili dłuższego przebywania w zasięgu umiejętności.

X — Thrash

Ostatni z przyjaciół Gekko ma bardzo ciekawą umiejętność. Jej użycie jest podobne do wilka Skye — sterujemy nim, lecz gdy Thrash wyskoczy do wroga1, eksploduje, zatrzymując wrogów2. Efekt użycia tej umiejętności jest podobny do ultimate’a Killjoy, ale na znacznie mniejszym obszarze. Podobnie jak w przypadku Wingman’a oraz Dizzy’ego, po wykorzystaniu Thrash’a również pojawia się kulka do wykorzystania przez agenta, ale odnawia się ona tylko raz. Oznacza to, że Gekko może użyć swojego ultimate’a maksymalnie dwa razy, w przeciwieństwie do odnawialnego Q i E.

Źródło: https://www.youtube.com/

Jakie wrażenie sprawia Gekko?

Myślę, że większa część społeczności Valoranta jest niezwykle zainteresowana nowym agentem. Jego umiejętności niewątpliwie urozmaicą rozgrywkę i zyskają wielu fanów. Serca graczy zdobył w szczególności Wingman, który według nich jest tak uroczy podczas interakcji ze spike’m, że żal go zabijać. Powstało w związku z tym wiele memów i filmików, które po czasie stały się viralem wśród społeczności.

Gekko jest już dostępny w grze, więc nie pozostało nam nic innego, jak odblokować jego kontrakt i spróbować swoich sił w walce nowym bohaterem.

Jeśli chcesz poczytać więcej na temat gier i technologii zapraszamy tutaj -> meteor.exe