The Coalition dołącza do drużyny State of Decay 3!

state of decay 3
źródło: youtube.com

Pierwszy raz o nowej odsłonie State of Decay usłyszeliśmy w 2020 roku na konferencji Xbox Showcase. Od tamtej pory nie pojawiło się zbyt wielu informacji na temat gry. Na początku tego roku mogliśmy jedynie usłyszeć o kłopotach w Undead Labs, które odpowiada za produkcję. Ewidentnie nadchodzą lepsze czasy, ponieważ do ekipy tworzącej State of Decay 3 dołączyło The Coalition, które odpowiedzialne jest za nowe części Gears of War.

Informacje o nowym deweloperze potwierdził szef Xbox Games Studios, Matt Booty. Podczas podcastu Xbox’s Major Nelson powiedział:

Wspomniałeś o Undead Labs. Pracują z The Coalition w Vancouver, naszym studiem zajmującym się Gears of War, wykorzystując niektóre technologie związane z Unreal [Engine] 5 i niektóre rzeczy, które były w Gears of War wcześniej, aby wprowadzić je do State of Decay.

The Coalition zatrudniono, aby wsparło studio Undead Labs przy pracy w nowym środowisku, jakim jest silnik Unreal Engine 5. Twórcy Gears of War uznawani są za jednych z największych specjalistów Microsoftu w temacie technologii od Epic Games. Na obecną chwilę nie znamy daty premiery gry. Wiadomo jedynie, że możemy spodziewać się premiery na komputery osobiste, Xboxa One oraz Series X/S.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe