Koniec rozwoju Marvel’s Avengers!

Zespół Crystal Dynamics ogłosił zakończenie rozwoju swojej gry Marvel’s Avengers w wersji live-service. Wiadomość ta pojawia się dwa i pół roku po premierze gry na jesień 2020 roku. W tym czasie zespół deweloperów Marvel’s Avengers wydał 12 grywalnych bohaterów (w tym ekskluzywnego dla PlayStation Spider-Mana), pełne rozszerzenie osadzone w Wakandzie, wiele Operacji skupiających się na postaciach i kilka mniejszych elementów zawartości.

Aktualizacja 2.7, która pojawiła się 30 listopada 2022 roku, była ostatnią nową zawartością dla Marvel’s Avengers. Zawierała dodatek Zimowego Żołnierza i Zagrożenie na poziomie Omega: laboratorium klonowania AIM. Crystal Dynamics zaplanowało jedną ostatnią aktualizację tytułu, wersję 2.8, która pojawi się 31 marca 2023 roku. Ta aktualizacja nie doda żadnej nowej zawartości (w tym żadnych dodatkowych kosmetyków). Zamiast tego, dostarczy ostateczne aktualizacje balansu i wyłączy rynek kosmetyzacji bohaterów.

Oznacza to, że po nadejściu tej aktualizacji nie będzie można już nabyć kredytów. Z kolei wszystkie kredyty zalegające na kontach graczy zostaną zamienione na zasoby w grze. Gracze otrzymają dzięki temu jednostki, fragmenty, moduły ulepszeń, polichoron i klucze DNA. Oprócz tego, cała zawartość kosmetyczna z rynku gry jak i karty wyzwań będzie udostępniona wszystkim graczom za darmo. Oznacza to, że wszystkie stroje, takedowny, emotki i tabliczki znamionowe będą darmowe dla wszystkich graczy począwszy od 31 marca.

Oficjalne wsparcie dla Marvel’s Avengers zakończy się całkowicie 30 września. Po tym czasie single-player i multiplayer będą nadal grywalne, ale Crystal Dynamics raczej nie zajmie się żadnymi dodatkowymi problemami z grą. Gra zostanie również wycofana ze sklepów cyfrowych. Marvel’s Avengers otrzymało średnie recenzje w momencie premiery, przy czym wiele osób chwaliło zawartość dla jednego gracza. Jednak to powtarzające się tryby wieloosobowe, obfite mikrotransakcje i powolne wprowadzanie nowej zawartości przez zespół deweloperski sprawiły, że wielu fanów zniechęciło się do tego tytułu.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe