Stranger Things – Przestrzeń Serialowa

Przestrzeń Serialowa – 20.11.2017

Prowadzi: Natalia Rojewska, Rafał Król
Realizuje: Ania Bielec
Grafika: Kuba Siedlecki


 Mało kto nie słyszał jeszcze o Stranger Things, które w zestawieniu najlepszych seriali Netflixa zajmuje honorowe czwarte miejsce. Do tej pory, powstały jedynie dwa sezony tej produkcji, ale twórcy Matt i Ross Duffer zapowiedzieli, że wkrótce powstanie kolejna, trzecia seria.

 W serialu pojawiają się znajome, jak i również nowe twarze. Uwielbiana przez wszystkich Winona Ryder wciela się w postać samotnej matki, a znany z takich produkcji jak „Droga do szczęścia” czy „Krocząc wśród cieni” David Harbour gra tajemniczego i mrukliwego szeryfa. Sercem tej produkcji jest jednak najmłodsza obsada. Za swoją rolę, Millie Bobbie Brown została wielokrotnie nagrodzona, a jej debiut uznany za przełomową rolę telewizyjną.  Ukochaną postacią widzów pozostaje Dustin, bowiem Gaten Matarazzo czaruje swoim humorem już w pierwszej chwili kiedy pojawia się na ekranie.

Stranger Things korzysta z motywów, które niejednokrotnie pojawiły się w popkulturze, jednakże robi to bardzo nieszablonowo. W tajemniczych okolicznościach znika nastolatek, Will Byers, a zaściankowa społeczność musi zmierzyć się z tą szokującą wiadomością. I choć na ekranie początkowo poznajemy reakcje stereotypowych postaci: outsidera, kujonki  i jej popularnego chłopaka – później zdajemy sobie sprawę, że wychodzą oni z tych utartych schematów nadając bohaterom więcej realizmu.