Redfall z datą premiery!

Dzisiejsze Xbox Developer Direct zakończyło się pokazem rozgrywki z Redfall firmy Arkane. Poza szczegółami dotyczącymi tego, jak gracze wyzwolą miasto Redfall od jego wampirzych porywaczy, zespół podzielił się również datą premiery: 2 maja.

Większa część prezentacji skupiła się na tym jak gracze, w pojedynkę lub z trójką przyjaciół, będą oczyszczać Redfall z wampirów, dzielnicę po dzielnicy. Oprócz zbierania informacji o wyspie i wykonywania zadań pobocznych, takich jak ratowanie ludzkich zakładników, będziemy zdobywali kryjówki. Stają się one dodatkowymi kwaterami ludzkimi, a zdobywanie kolejnych przybliży nas do walki z rządzącym okolicą wampirem Underbossem. Ci elitarni wrogowie mogą pochwalić się unikalnymi atakami i wymagają naszej pełnej mocy, wraz z wysiłkami całej naszej drużyny, aby wykończyć ich na dobre.

Źródło: youtube.com/bethesda

Otrzymaliśmy również wgląd w gniazda wampirów. Ogromne serce napędza te nieziemskie nory, a infiltracja jednej z nich oznacza odcięcie serca od ciała. Roje wampirów będą oczywiście próbowały nas powstrzymać, ale sukces spowoduje całkowite zawalenie się gniazda. Oznacza to, że będziemy musieli szybko się z niego wydostać. Ponadto Arkane pokazało typ przeciwnika Shroud. Jest to wampir, który potrafi spowijać obszary w ciemności, wystrzeliwać pociski, a także przechodzić przez podłogi, by uniknąć niebezpieczeństwa. Zobaczyliśmy również nieco więcej specjalistycznych umiejętności i ulepszeń bohaterów. Przykładowo, parasolka Layli otrzymała atut, który pozwala jej pochłaniać i wystrzeliwać nadlatujące pociski.

Redfall trafi na platformę Xbox Series X/S i PC, a w momencie premiery będzie również dostępny w Xbox Game Pass.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe