Sony traci twórcę PlayStation 4 i 5

Sony Masayasu Ito
Masayasu Ito związany był z Sony już od 1986 roku. Jego 36- letnia kariera w japońskiej firmie jest niezwykle imponująca.
źródło: Bloomberg

Z pewnością jest to koniec pewnej epoki dla Sony Interactive Entertainment. Po 36 latach w firmie i 22 w gamingowej sekcji szeregi opuszcza Masayasu Ito. Swoje obecne stanowisko opuści wraz z końcem września.

Japończyk rozpoczął pracę w Sony w 1986 roku. Po 14 latach działalności w dziale motoryzacyjnym przeszedł do sekcji odpowiedzialnej za rozwój konsol. Przez wiele lat zarządzał procesem inżynieryjnym nowych konsol niebieskich jednak szeregi Interactive Entertainment ostatecznie wzmocnił dopiero w 2008 roku. Od tamtej pory jego pozycja w firmie rosła w astronomicznym tempie. Masayasu Ito odpowiadał m.in. za konsole PlayStation 4 oraz 5, jako ich główny inżynier. Sprawował pieczę również nad PS3, przenośnej konsolce PSP oraz miał udział przy powstaniu PlayStation VR. Obecnie zajmował stanowisko wiceprezesa sekcji rozrywki interaktywnej.

Według redakcji Bloomberga, odejście Masayasu Ito z firmy wiąże się z jego wiekiem. 60-latek planuje przejść na emeryturę zaraz po odejściu. Miejsce na stanowisku wiceprezesa zajmie Lin Tao. Wcześniej zajmowała się strategią oraz finansami Sony Interactive Entertainment. Na razie nie jest wiadome, czy Ito pracował nad usprawnionymi konsolami PS5, o których od czasu do czasu możemy usłyszeć pogłoski.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe