Przegląd Prasy – Bardzo Uniwersyteckie Czasopismo

Listopadowa pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie. Jednak w pierwszym wydaniu Studenckiego Magazynu Miejskiego w tym miesiącu staramy się przegonić jesienną chandrę. Naszym gościem była Ismena Leśnik, przedstawicielka Bardzo Uniwersyteckiego Czasopisma, z którą mieliśmy przyjemność przeprowadzić przegląd najnowszego wydania. Pochyliliśmy się nad kilkoma artykułami i przytaczając ich treść, w dużej części poświęconą ostatnim wakacjom, czuliśmy ostatni powiew lata. Nie obyło się również bez bardziej aktualnych tematów – rozprawialiśmy na temat Wszystkich Świętych, postrzegania tego święta w naszej kulturze. Zajęliśmy się tematem wprowadzania idei zero waste na cmentarze, czyli w jaki sposób ekologicznie możemy uczcić pamięć naszych bliskich. Wśród newsów przytoczonych podczas audycji nie zabrakło  informacji na temat nadchodzącego Dnia Świętego Marcina, hucznie obchodzonego w Poznaniu oraz kilku słów o Poznańskim Betlejem.

Zachęcamy do odsłuchania materiału na MixCloudzie.

Na zdjęciu gość Ismena Leśnik oraz prowadzący – Jacek Szkudlarek, Marta Nehring, Patryk Smołka oraz Yevhenii Hnatiuk.