Nowoczesność w serialowym wydaniu – The Bold Type

Platformy VOD już od wielu lat oferują różnego typu seriale, które poruszają zarówno ważne, jak i trudne kwestie społeczne. Twórcy produkcji zamieszczanych na tego typu platformach nie są obojętni na nierówności społeczne, rasizm, homoseksualizm, prawa kobiet, prawa mężczyzn, czy zarobki i dokładnie to pokazują w swoich serialach i filmach. Właśnie wszystkie wyżej wymienione wątki są poruszane w serialu The Bold Type, który w Polsce nosi tytuł Dziewczyny nad wyraz.

Źródło: filmweb.pl
Pierwszy sezon serialu ruszył w 2017 roku, a obecnie fani czekają na piąty — OSTATNI — sezon. Premiera już w maju 2021.

O czym jest The Bold Type?

W skrócie? Serial przedstawia życie trzech przyjaciółek Jane, Kate i Sutton. Dziewczyny podjęły pracę w kobiecym magazynie Scarlet. Rozwijając? Produkcja serialowa ukazuje historie związane z przyjaźnią, poświęceniem, miłością, karierą, ruchami społecznymi i podejmowaniem trudnych decyzji związanymi ze zdrowiem — ale nie tylko. Dodatkowo serial jest pięknie upakowaną paczuszką i ukazuje cały wachlarz emocji, od tych smutnych po te najweselsze. Każdy odcinek jest nurtujący i trudno się od niego oderwać (ja miałam z tym problem!).

Źródło: primevideo.com

Social media — jeden z głównych elementów serialu

To, co jest ciekawe i intrygujące w tej produkcji to przedstawienie, jaką wielką moc mają media społecznościowe. W całym serialu przewijają się posty na Instagramie lub Twitterze. Od pokazywania ciekawych inicjatyw realnie wpływających na ludzkie życie. Po nieprzemyślane decyzje związane z opublikowaniem wrażliwych danych lub krzywdzących opinii, które wpływają nie tylko na jednostki, ale również światowe korporacje.

Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć w tym serialu coś dla siebie. Ja czułam silny wpływ serialu na zmianę mojego mindsetu. Poczułam większą sprawczość odnośnie mojego codziennego życia, doceniłam moich przyjaciół, zaczęłam zastanawiać się nad przyszłością i tym jak ją kreować. Czy to dużo? Jak na zwykły serial „Netflixowy” opowiadających o przyjaciółkach pracujących w magazynie modowo-lifestylowym uważam, że tak. Obrazek jest kolorowy, ale to nie zaprzecza temu, że tematy poruszane w The Bold Type są ważne społecznie. Otwiera oczy na różne kwestie, o których „przeciętny Kowalski” może nie mieć pojęcia.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj -> meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/