Miłość w czasie pandemii

Rok 2020 nie rozpieszczał, jeżeli chodzi o rozrywkę w mieście i możliwość wyjścia z domu. Przez taką kolej rzeczy obecne, jak i przyszłe związki, nie mogą robić tego, co zakochani lubią najbardziej. Chodzi oczywiście o chodzenie na randki. Niestety początek roku 2021, również w tym temacie, nie napawa optymizmem. Czy to oznacza, że społeczność zakochańców powinna zrezygnować z randkowania? W końcu wszystkie miejsca publiczne związane z randkami zamknięto: kina, kluby, teatry, kawiarnie, restauracja. Miłość zamknięta jednak nie została i na szczęście ukochane miasto Poznań oferuje kilka ciekawych propozycji na romantyczne spotkania bez konieczności zasiadania w restauracji.

Park Cytadela

Poznań słynie z dużej ilości terenów zielonych, które zachwycają swoim układem przestrzennym i dużą powierzchnią. Największym parkiem jest Cytadela w dzielnicy Stare Winogrady. Znajduje się w nim wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić podczas ciekawej rozmowy z przyjacielem lub potencjalnym wybrankiem serca.

Do najciekawszych obiektów należą: Muzeum Uzbrojenia, Pomnik Bohaterów, liczne rzeźby (w tym Niezapomniani Magdaleny Abakanowicz) czy amfiteatr. Dla przechadzających się uliczkami parku czeka również coffee bike z ciepłą kawą na wynos, aby jeszcze bardziej umilić chwile spędzone w tym miejscu.

Nowe ZOO

Dla wszystkich, którzy uwielbiają zwierzaki, mamy dobrą wiadomość! Poznańskie Nowe Zoo jest otwarte i zaprasza każdego, kto ma ochotę na długą wyprawę w towarzystwie ciekawych okazów zwierząt z całego świata. Randka w takim miejscu może okazać się nie lada sprawdzianem dla drugiej połówki, który zweryfikuje jej upodobania do długich spacerów, miłości do zwierząt czy spędzania wolnego czasu.

Stare ZOO

Niespodzianka! Stare Zoo również jest otwarte. To miejsce dla osób, które nie mają wystarczająco dużo czasu, aby przedzierać się na drugi koniec miasta, jadąc do Nowego Zoo. W tym miejscu można doświadczyć również uroczego spaceru, jednak nieco krótszego, a dodatkowym plusem jest to, że wstęp jest bezpłatny.

Most Jordana

To ciekawe miejsce, które utożsamia się z zakochanymi. Dlaczego? Ponieważ pary przypinają na moście kłódki, które symbolizują ich wieczną miłość. Spotkania tam polecamy po odrobienie dłuższej znajomości. Może to być małe urozmaicenie randki. Zakupienie i przygotowanie wspólnej kłódki, a następnie uroczy spacer na most w celu zapięcia jej dla uwieńczenia miłości.

Stary Rynek

Wydaje się oklepanym pomysłem? Możliwe, że tak. Jednak zwiedzanie poznańskiego rynku, podczas gdy większość restauracji została zamknięta, a na uliczkach jest dość pusto, może sprawić, że spojrzy się na to miejsce z całkiem innej perspektywy. Podziwianie małych i uroczych uliczek, ciekawych kamienic, pięknych i wielkich murali na budynkach czy liczenie małych peryskopów (niczym krasnali we Wrocławiu) – może przemienić się w spędzenie niezapomnianych chwil, oby tylko w miłym towarzystwie!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata newsów zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/smm/