Nowa audycja kiełkuje na Meteorze! Słyszysz, to Baobab!

Czy to muzyka? Fot. Katarzyna Frątczak

Baobab – dźwięki z końca świata

W tej audycji autorskiej pragniemy przedstawić wam zupełnie odmienny świat dźwięków dobiegający z najmniej oczywistych miejsc na Ziemi. Nasze muzyczne podróże, będę należały do tych najbardziej egzotycznych – zarówno pod względem geograficznym, jak i brzmieniowym. 

Muzyczna dżungla

Nie sposób opisać dżunglę dźwięków, w której zamierzamy się zatracić. Głównym pniem będzie tu szeroko rozumiana muzyka świata, z którego odrastać będzie wiele gałęzi, pędów i liści. By choć trochę nakreślić muzyczną mozaikę „Baobabu”, wskażmy kilka najważniejszych: ethno, folk, muzyka tradycyjna, afrobeat, latino, jazz, będzie łączyć się z różnymi stylami inspirowanymi tradycyjnymi rytmami – jak elektroniką czy muzyką taneczną. 

Dużo nas! Fot. Katarzyna Frątczak

Za siedmioma pustyniami, za siedmioma wyspami

W tym programie dźwięk będzie przeplatać się z geografią. Naszymi ulubionymi kierunkami będą: Afryka (jak wskazuje nazwa), Ameryka Południowa, Bliski Wschód, ale również Europa (np. Bałkany), a czasem nawet Ameryka Północna. Bliskie nam będą wszystkie mikro i makroregiony (jak również spowodowane globalizacją, wyjątkowe kulturowe mieszanki np. sceny londyńskiej z dakarską) skąd płyną ciekawe i dobre dźwięki.

Podróżniku to dla ciebie!

To również audycja dla każdego, kto kocha podróże. Nasze wtorkowe spotkania, będą świetną okazją by podzielić się podróżniczymi historiami, ciekawostkami i aktualnościami z najdalszych zakątków naszego globu. Przez tą godzinę, obiecujemy was zabrać w niebanalną podróż do miejsc, które chyba każdy chciałby odwiedzić.

Jedziesz z nami? Fot. Katarzyna Frątczak

To kiedy jedziemy?

W co drugi wtorek, od godziny 16 na falach Meteora. Startujemy już 15 października.

Porady praktyczne, czyli gdzie nas słychać?

Słychać nas dokładnie na całym świecie! (A na pewno tam, gdzie jest internet).

Najlepiej wykorzystać tu stare harcerskie sposoby:

Zapraszamy!

Katarzyna Frątczak ()

Tymon Pastucha ()