50% maratonu, 100% satysfakcji – relacja z IV półmaratonu Szpot Swarzędz

maraton-swarzedz

Najszybsi z najszybszych

Pomimo niesprzyjającym biegom długodystansowym warunkom, na starcie IV półmaratonu Szpot Swarzędz zameldowało się aż 771 uczestników. Nowa, szybka, płaska trasa miała sprzyjać biciu rekordów, jednak żar lejący się z nieba skutecznie to uniemożliwił.
Biegacze mieli do pokonania dystans 21,097 kilometra. Najszybciej z tą trasą poradził sobie Zbigniew Kledzik, który triumfował z czasem 1:16:11. Tuż za nim na linii mety uplasował się Karol Kazikowski, a męskie podium uzupełnił Dawid Jagła z Jarocina.

Wśród pań, najszybciej trasę półmaratonu pokonała Monika Brzozowska z czasem 1:28:54.
Niespełna sześć minut po niej, na Stadionie Miejskim w Swarzędzu dobiegła Ewelina Kasprzak z Gruszczyna. Na najniższym stopniu stanęła Dorota Przybysz z czasem 1:34:22

Podczas swarzędzkiego półmaratonu nie zabrakło pozytywnej energii

Półmaraton pełen atrakcji

Już sam start biegu był wyjątkowy. Sygnał do rozpoczęcia zawodów dał wystrzał z armaty bractwa kurkowego. Na trasie rozlokowanych było także kilka stref bufetowych. Jedna z nich była sygnowana logiem Radia Meteor. Tam przy pomocy naszych promotorów zawodnicy mogli się napoić lub ugasić głód drobną przekąską. Oprócz tego, z racji na wysokie temperatury, biegacze co kilka kilometrów mieli zapewnione dodatkowe atrakcje, jakimi były kurtyny wodne.
Na całym dystansie również nie zabrakło kibiców, którzy wspierali zawodników głośnym dopingiem i wymyślnymi przyśpiewkami. Ci, którzy nie mogli obserwować zmagań lekkoatletów na trasie, zasiedli w specjalnie przygotowanej strefie chilloutu. Przygotowana również przez Meteor strefa wypoczynku pozwoliła kibicom na śledzenie transmisji live w przyjemniejszych warunkach, a także do przeglądania zdjęć prosto z trasy półmaratonu

bieg-szpot
Potrzeba było wielu osób, aby transmisja wypadła jak najlepiej

Największa transmisja Radia Meteor

3 komentatorów, 7 reporterów, 10 kamer i łącznie ponad 40 osób zaangażowanych w transmisję. Takiego ogromu pracy od strony reporterskiej i technicznej media studenckie jeszcze nie widziały. A wszystko to w środku wakacyjnej przerwy od zajęć. Strefa chilloutu, studio na żywo, a także łączenia reporterskie i wóz transmisyjny. Śmiało można powiedzieć, że była to przełomowa transmisja w historii Radia Meteor. Relacja, podobnie jak zawodnicy, przebiegła płynnie i w dobrym tempie.

https://www.facebook.com/radiometeor.uam/videos/737760439998273/?__xts__[0]=68.ARDElatgTlKPzdFz2tFDa5wEYuPT-go06OYj8g7s3RjuNcr7FsEcqkNYddclAODKyjrALVEM0S6bLbKaj1_U9XyYWSw4myv-v7lu8n_6sFirfdTJ1YKiz0cM6bIkBBl85TJ5hW7mzz9BBNnFGoWb5cNBnNIeDRzEZ2vahfPN4RlxZiYbc1GEdYAWn1uRuO0-dLJ1ILUygRnr2ZGyLROcJ-_-WBzta6UMahQpJ_wSFTBXf6s3xFpPstNjTmm8Ez68oChUmRd8FGXHKh-ZyKp8XfF6cC29rGbR3KWuNkh2NQ4p_Y6tM7GK1dI203P53GE_69Fn4qfLTBeOhvI_YAA_5gYNebEKbg6FS-E&__tn__=-R


Swarzędz w pierwszą niedzielę września stał pod znakiem maratonów. Tym biegowym w wykonaniu zawodników, a także tym technicznym, aby cała relacja live z zawodów wyszła jak najlepiej. Jak wyszło oceńcie sami ?