lilyisthatyou – The Character [Recenzja]

Lilyisthatyou, czyli piosenkarka od viralowego FMRN wypuściła debiutancką EPkę. The Character jest tak samo barwne, jak jego autorka!

lilyisrhatyou

lilyisthatyou – who?

Jej pierwszy kawałek pt. FMRN stał się tiktokowym viralem około roku temu. Od tego czasu lilyisthatyou zdążyła wydać swoją debiutancką EPkę i skąpać się w świetle internetowej sławy. Swoją muzykę tworzy w gatunkach pop, hip-hop, dance i indie. Ten miks różnych brzmień znajdziecie na jej najnowszym projekcie pt. The Character. A jak piosenkarka mówi o swojej twórczości?

Nie mam pamiętnika, nie mam dziennika, ale jestem bardzo ekspresyjna i mam dużo emocji. Najlepiej mi idzie [przyp.red. wyrzucanie z siebie emocji], kiedy freestyle’uję do mikrofonu.

lilyisthatyou dla rollingstone.com

Wybierz, jakim charakterem chcesz być

Cytując opis lily w serwisie Spotify: „Jeśli życie to gra, wybierz swoją postać”. I wydaję mi się, że właśnie to zdanie świetnie oddaje charakter projektu, jakim jest debiutancka EPka piosenkarki. Kawałki zdają się być całkiem od siebie różne, jednak poprzez pewne elementy, nadal są spójne. Mam tu na myśli np. wokal lily, który w każdym utworze jest podobnie zmiksowany. W ten sposób każda z sześciu piosenek na The Character jest niejako kolejnym wcieleniem wokalistki.

Wszystkie kawałki mają w sobie coś ikonicznego. Wyobrażam sobie, że przy większym rozgłosie, piosenki lily zyskałyby status kultowych. Jednak nawet pomimo sukcesu utworu FMRN, pozostają w undergroundzie. Jeśli chodzi o kompozycje, to wszystkie są warte uwagi, ale jeśli mam wskazać moich faworytów to zdecydowanie będą to Gorgeous Gorgeous Girl oraz LSD. Ten ostatni nawet przywodzi mi na myśl styl piosenkarki Selah Sue.

Trzeba przyznać, że twórczość lilyisthatyou nie podpasuje każdemu, a to za sprawą licznych przekleństw w tekstach piosenek czy też poruszania „kontrowersyjnych tematów”. Na temat mocnego kawałka pt. FMRN wypowiedziała się sama wokalistka.

FMRN jest po to, aby dziewczyny były szczęśliwe i czuły się komfortowo we własnej skórze.

lilyisthatyou dla rollingstone.com

Porządna EPka

The Character to dobra, a wręcz porządna EPka z „mięskiem”, która stawia lilyisthatyou w korzystnej pozycji, jeśli chodzi o przyszłe projekty. Nie może umknąć uwadze to, jak świetnie piosenkarka balansuje i wykorzystuje brzmienie pop-rockowe lat 2000, które od jakiegoś czasu wraca do łask. The Character z pewnością spodoba się fanom i fankom takich artystek jak Olivia Rodrigo czy Tate McRae. Projekt was zachęci i wciągnie, jednak na krótko, ponieważ czas jego trwania to zaledwie 13 minut i 32 sekundy!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/