Jak zostać sędzią piłkarskim?

Każdy w młodości marzy o zawodzie strażaka, lekarza czy policjanta, jednakże co wtedy, kiedy dziecko będzie chciało zostać drugim Szymonem Marciniakiem?

Sędzia główny III ligi oraz Sekretarz Kolegium Sędziów WZPN – Kamil Waskowski (po prawej) z naszymi dziennikarzami

Gościem poniedziałkowej Planety Sportu był Sekretarz Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej a także sędzia III ligi – Kamil Waskowski.

Sędzią piłkarskim może zostać praktycznie każdy. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Kandydat musi mieć ukończone minimum 16 lat. Górnej granicy wieku nie ma. Ponadto potrzebne są zaświadczenia o niekaralności oraz lekarskie, czy jesteśmy zdrowi i zdolni wykonywać wysiłek fizyczny. 

Prowadzący rozmowę dziennikarze czyli debiutująca Weronika Wilkanowska i Przemysław Majer zapytali Kamila między innymi również, o najbardziej zaskakującą sytuację boiskową:

W Rokietnicy kiedyś było takie boisko, że przez jego środek szła ścieżka wiodąca do kościoła. Jak tylko msza święta o 12 się skończyła, czyli tak o 12:45, to wszyscy szli tą ścieżką przez środek boiska i sędzia musiał przerywać mecz na kilka minut, żeby wszyscy mogli przejść do swoich domów. 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o pracy sędziego piłkarskiego, koniecznie posłuchajcie wywiadu:

Rozmowa z Kamilem Waskowskim (Sekretarz KS WZPN)

Jeszcze każdy z Was ma szansę zostać najlepszym sędzią piłkarskim w Wielkopolsce! Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej cały czas czeka na zgłoszenia od osób zainteresowanych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, posłuchajcie wywiadu z Sekretarzem KS WZPN Kamilem Waskowskim, z którym rozmawiali Weronika Wilkanowska i Przemysław Majer ⚽

Opublikowany przez Planeta Sportu Piątek, 14 grudnia 2018