CoolTour’a de Europe – wywiad w Przestrzeni Kultury – 05.04.2018

Przestrzeń Kultury – 05.04.2018

Prowadzi: Kamil Malicki, Małgosia Orechwo
Realizuje: Hubert Weydmann


Gośćmi audycji „Przestrzeń Kultury” w Radiu Meteor byli organizatorzy akcji CoolTour’a de Europe, czyli czwórka studentów z Poznania, którzy zamierzają pojechać do Tbilisi używanym busem. Planują pokonać trasę około 8 tysięcy kilometrów i zwiedzić ponad 12 państw Europy. Start projektu przewidziany jest na 16 kwietnia. Początkowo chcieli wyruszyć w podróż żukiem, jednak nie wiadomo jak dużo czasu zajęłaby naprawa, a na tak długą trasę samochód musi być w pełni sprawny. Stanęło więc na typowym combi, który będzie ich domem podczas drogi. Jak to wszystko się zaczęło?

Pomysł pojawił się w ostatniej chwili. Planowaliśmy z Bartkiem szaloną podróż stopem na mecz Barcelona kontra Real. Stwierdziliśmy jednak, że jest to oklepane. (…) Chcieliśmy połączyć naszą działalność w kabarecie z wyjazdem. Tak powstał pomysł wyjazdu go Gruzji, gdzie po drodze będziemy kultywować kabaret w Europie.

W skład załogi projektu wchodzą: Anna Zawiślak, Dominik Koźlarek, Wojciech Masiukiewicz oraz Bartosz Szczudło. Każdy z nich odpowiada za część podróży — program artystyczny czy sprawy techniczne i medialne. Plan podróży jest cały czas modyfikowany, gdyż zależy to od tego, gdzie znajdą ambasadę, dom kultury czy Polonię. Czy wszystko się uda i odwiedzą wszystkie państwa? Śledźcie Radio Meteor, by po podróży dowiedzieć się, z czym spotkali się podróżnicy.