GFM w Przestrzeni Kultury [68. OKFA]

7 czerwca gościliśmy w naszym studiu poznańską grupę filmową GFM. Przybliżyli nam swoją działalność i opowiedzieli o trudach produkowania etiud filmowych. Poznajcie ich bliżej i posłuchajcie zapisu naszej rozmowy.

GFM

Kto tworzy GFM?

GFM to poznańska grupa filmowa, która składa się ze studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Zaczęli swoją przygodę twórczą, ponieważ postanowili wyprodukować film na festiwal, a dalej już wszystko tylko się rozrastało. Aktualnie trzon grupy tworzy sześć osób: Kasia Hinz, Dominik Cywiński, Michał Mróz, Kacper Jasiński, Mateusz Waliszewski oraz Nikodem Wojciechowski.

GFM

GFM z nominacją do OKFA 2022

Jak dotąd udało im się stworzyć pięć fabularnych etiud. W sumie to na swoim koncie mają już ich znacznie więcej, jednak ze względu na to, że część z nich znajduje się w produkcji lub w zamkniętym obiegu festiwalowym, to nie da się ich jeszcze zobaczyć. Ich filmy cieszą się uznaniem otrzymując wyróżnienia oraz nominacje w licznych konkursach filmowych w Polsce.

Nasza rozmowa w audycji Przestrzeń Kultury odbyła się, ponieważ GFM otrzymało nominację do 68. OKFA, czyli Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych, który odbywa się w Koninie. Film w reżyserii Dominika Cywińskiego pt. Koniec na dzisiaj już odniósł sukces, ponieważ przeszedł rygorystyczną selekcję spośród prawie 180 produkcji i znalazł się w puli pięćdziesięciu trzech etiud pokazowych.

Wszystkie filmy grupy możecie obejrzeć tutaj. Więcej o 68. OKFA możecie przeczytać tutaj.

Zapraszamy do wysłuchania naszej rozmowy.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/