XVIII Edycja Festiwalu Dni Turystyki

Zastanawiacie się jak aktywnie spędzić kolejny lockdown? Nie musicie wychodzić z domu, żeby wybrać się w niesamowitą podróż jaką gwarantuje udział w Dniach Turystyki! W rozmowie z Justyną Andryszczak z działu Media Dni Turystyki dowiedziałam się jeszcze więcej ciekawostek o tegorocznej edycji tego wydarzenia.

Przed Nami kolejna odsłona – już XVIII – Dni Turystyki, czym będzie różniła się ta edycja od poprzednich?

Tegoroczna edycja naszego festiwalu Dni Turystyki odbędzie się w formie ONLINE. To pierwsza taka odsłona naszego wydarzenia w tym formacie. Spowodowane jest to zaistniałą sytuacją pandemiczną. Będziemy transmitować na żywo na platformach MS Teams oraz YouTube.

Czy pandemiczna rzeczywistość utrudniła organizację tak dużego wydarzenia?

Nie ukrywamy, że jest to dla Nas organizatorów zupełna nowość w przeprowadzeniu eventu w takiej postaci. Musimy mierzyć się z nieznanymi dotychczas metodami organizacji, ale dzięki temu poszerzamy naszą wiedzę, nabieramy większego doświadczenia, a co za tym idzie, stajemy się mocniejsi i nie boimy się wyzwań.

Na jakie atrakcje w tym roku powinnyśmy zwrócić największą uwagę?

Wachlarz atrakcji jest dość szeroki. Pierwszego dnia festiwalu w godzinach porannych odbędą się warsztaty składania origami. Sztuka składania papieru może wydawać się banalnie prosta, a w rzeczywistości jest to zajęcie rozwijające twórcze myślenie, wyobraźnie przestrzenną oraz sprzyjające koncentracji. Tego samego dnia, ale wieczorową porą, widzowie będą mieli okazję spróbować swoich sił w kuchni podczas pokazu gotowania. Będą to warsztaty prowadzone przez parę pasjonatów kuchni meksykańskiej. Stanowi to świetną okazję nie tylko do rozwinięcia swoich umiejętności kulinarnych, ale również do poznania kultury obcego kraju. O ciekawostkach z różnych stron świata opowiedzą Nam prelegenci, więc gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym programem.

Czy Dni Turystyki skierowane są tylko do miłośników podróżowania? A może pozwalają obudzić w sobie tę pasję?

Nasz festiwal dostępny jest dla wszystkich. Jesteśmy przekonani, że nawet osoby nie związane z podróżami, ale ciekawe świata znajdą u nas coś dla siebie. Jak co roku przygotowujemy obszerną gamę atrakcji m.in. warsztaty, pokazy, konkursy, prelekcje. Pokazujemy turystykę na różne sposoby, nie tylko poprzez wykłady, ale też zabawę.

W jaki sposób możemy zachęcić naszych odbiorców do wzięcia udziału w tym festiwalu podróżniczym?

Mimo, że w tym roku edycja Dni Turystyki będzie online, to nie zabraknie ciekawych wystąpień oraz licznych atrakcji. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach składania origami czy też ręczników, w wirtualnym spacerze po mieście, w zwiedzaniu Muzeum Narodowym w Poznaniu, w pokazie gotowania, a także w wielu podróżniczych prelekcjach naszych gości. Aby dołączyć do naszego wydarzenia nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Gdzie możemy śledzić Waszą działalność?

O szczegółach dotyczących festiwalu można dowiedzieć się z naszych social mediów. Informujemy na bieżąco o wydarzeniu. Ogłaszamy konkursy z nagrodami. Dostępny jest także program z godzinową rozpiską poszczególnych wystąpień.

Zapraszamy na naszego Facebooka, Instagrama oraz stronę!