„W pogoni za książką”- 19

„W pogoni za książką”
Prowadzące: Weronika Wojciechowska, Justyna Furmaniak
Realizator: Jakub Gołaski


Autor grafiki: Jakub Siedlecki

„Świątynia”

Świątynia” to fantastyczno- przygodowa powieść Jakuba Żulczyka, pisarza znanego z takich książek jak: „Ślepnąć od świateł” czy „Zrób mi jakąś krzywdę”.

Lektura opowiada o losach nastolatki Anki Waszczuk, która poznaje w szkole nowych rówieśników. Młodzi ludzie, jak się okaże, nie są typowymi nastolatkami.  Ich zainteresowania wykraczają poza granice znanego dziewczynie świata. Jednocześnie, w tym czasie, popularność zyskuje samozwańczy uzdrowiciel Adam Kropiński. Mężczyzna i jego wyznawcy wierzą w nieziemską moc uzdrowień.

O skuteczności metod leczenia Kropińskiego, Anka będzie mogła się przekonać, w momencie, kiedy zachoruje jej matka. Czy wiara w cudotwórcę uleczy schorowaną kobietę i co tak naprawdę kryje się w tytułowej pseudomedycznej placówce, nazywanej świątynią? Czy Powiernik światła pokona Powiernika Ciemności?

Jedno jest pewne, zło nie podda się bez walki, a bohaterowie tej książki będą musieli stoczyć niejedną ciężką bitwę.

NYPD RED Scenariusz mordercy”

NYPD RED Scenariusz mordercy” to jedna z książek z serii o nowojorskiej policji, która wyszła spod pióra Jamesa Pattersona i Marshalla Karpa. Stworzyli oni NYPD RED, czyli specjalny oddział policji zajmujący się sprawami, w które są zamieszane osoby z okładek gazet – politycy, aktorzy, sportowy, osoby show-biznesu. Elita chroni elitę.

Tym razem na warsztat zostały wzięte gwiazdy Hollywood, które tłumnie przybyły do Nowego Jorku. Burmistrz chce otworzyć Nowy Jork na przemysł filmowy, dlatego zaplanował wystawne imprezy i pokazy. Nie przewidział jednak, że pojawi się człowiek, który pragnie zemsty na wszystkich gwiazdach filmu.

Po dokonaniu pierwszego morderstwa, do śledztwa zostają przydzieleni Zach Jordan i Kylie McDonald. Czeka ich ciężkie zadanie, bo Kameleon (jak nazywa siebie przestępca) napisał precyzyjny scenariusz, obrał cele, wybrał metody i ofiary oraz spektakularne drogi ucieczki.

Dzięki krótkim rozdziałom książka przybiera formę scenariusza, co powoduje, że historia rozwija się jak w prawdziwym filmie akcji. Dodatkowego smaku dodają relacje między policjantami, którzy konkurują ze sobą od czasu akademii.