Co pokazano na Gamescom Opening Night Live 2022?

Największe targi gamingowe na świecie wystartowały! Event Gamescom, zlokalizowany w Kolonii, został zainaugurowany przez wydarzenie Gamescom Opening Night. Co na nim pokazano?

gamescom logo
źródło: global

The Callisto Protocol na ostatniej prostej

Na Gamescom ONL studio Striking Distance pokazało nam krótki urywek rozgrywki z nadchodzącego The Callisto Protocol. Co na nim możemy zobaczyć? Gameplay prezentuje się podobnie do tego, co mogliśmy obserwować w Dead Space, ale nie czuć w tym ani recyklingu, ani nudy. Dodatkowo to, co zostało pokazane, wygląda na bardziej dopracowane, brutalniejsze i bardziej satysfakcjonujące w odczuciach. Z pewnością najważniejszą rzeczą, jaką można było wyciągnąć z teasera, jest mutacja przeciwników. Potwory w trakcie walki będą mogły przeobrażać się w nowe postaci, zmieniając swój styl walki, bądź całkowicie regenerując utracone narządy. The Callisto Protocol zadebiutuje 2 grudnia na PC, PS4/5 oraz Xbox One/Series X/S.

Hogwarts Legacy z wcześniejszym dostępem

Nowy trailer Hogwarts Legacy był zaskakująco mroczny w porównaniu z poprzednimi zapowiedziami. Wszystko za sprawą ukazania czarnej magii i Slytherinu. Dodatkowo twórcy zaprezentowali nam korzyści, jakie będą płynąć z wersji deluxe w wersji cyfrowej. Gracze otrzymają wcześniejszy dostęp do gry, garść przedmiotów kosmetycznych oraz specjalnego wierzchowca. Premiera RPG osadzonego w świecie Harry’ego Pottera zaplanowana jest na 10 lutego 2023 roku. W produkcję z pewnością zagramy na PC, PS4/5, Xbox One/Series X/S oraz Nintendo Switch.

Dead Island 2 żyje!

Myśleliśmy, że już się nie doczekamy. Gra została sparodiowana nawet przez zapowiedź Goat Simulator 3. Po OŚMIU latach nareszcie powróciła. Za kontynuację odpowiedzialne jest obecnie Dambuster Studios, które wydało na świat m.in. Homefront: The Revolution. Dead Island 2 zabierze nas do Los Angeles, kilka tygodni po wydarzeniach z pierwszej części. Trailer jest bardzo humorystyczny i lekko traktuje konwencję apokalipsy zombie. Z drugiej strony twórcy zapewniają, że w grze nie zabraknie mrocznych, wręcz rodem z horrorów momentów. Dodatkowo Dambuster pokazało nam urywki z rozgrywki, która prezentuje się niezwykle krwawo i brutalnie. Z różnych źródeł wynika, że rozgrywka nie będzie diametralnie różnić się od tego, co mogliśmy przeżyć w produkcji tworzonej jeszcze przez Techland. Dead Island 2 zadebiutuje 3 lutego 2023 roku na obu generacjach Xboxa i PlayStation oraz na komputerach osobistych.

Gotham Knights wyjdzie wcześniej niż się spodziewano

Tak, to nie żart. WB Games Montreal przełamuje tradycję przesuwania dat premier gier. W rezultacie Gotham Knights zadebiutuje 21 października. Świetna informacja dla tych, którzy ze zniecierpliwieniem oczekują nowej produkcji w świecie DC. Dodatkowo na nowym zwiastunie przedstawiono najważniejszych złoczyńców oraz ogólny zarys fabularny nadchodzącej gry. Na ekranach pojawi się m.in. Harley Quinn. W Gotham Knights będzie można zagrać wyłącznie na PC i konsolach nowej generacji.

Lords of The Fallen powraca!

Pamięta ktoś polskiego erpega od CI Games? Właśnie zapowiedzieli kolejną produkcję spod szyldu Lords of The Fallen. W trakcie Gamescom ONL zaprezentowany został krótki cinematic, jednak bez ogłoszonej daty premiery. Mimo to o grze wiadomo dość dużo. Po pierwsze jest to reboot serii, a nie kontynuacja. LotF tworzony jest przez studio Hexworks, które jest częścią CI Games. Akcja gry będzie miała miejsce 1000 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry, a przygodę rozegramy bohaterem zaprojektowanym przez nas samych. Świat gry ma być ogromny i będziemy mogli go pokonać w pojedynkę, albo dwuosobowym trybie kooperacji. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5. W rezultacie nie otrzymamy Lords of The Fallen na konsole starej generacji, a jedynie na Xbox Series X/S, PlayStation 5 oraz PC.

Lies of P mocno intryguje

Moim zdaniem najciekawsza zapowiedź z Gamescom ONL. Lies of P osadzono w mrocznej wizji świata Pinokio. Rozgrywka przypomina tę z Bloodborne. Akcji jest sporo, jest ona dynamiczna i efektowna. Twórcy zapewne oddadzą nam spory wachlarz oręża oraz umiejętności, które pomogą nam w ubiciu maszkar. Data premiery nie jest jeszcze znana, jednak wiemy, że Lies of P zadebiutuje na PC, konsolach starej i nowej generacji oraz w usłudze PC/Xbox Game Pass.

Tales from the Borderlands doczeka się kontynuacji

New Tales from the Borderlands zostało stworzone przez Gearbox. Przy produkcji pracowali również weterani z Telltale games. W rezultacie zachowany zostanie duch poprzedniej produkcji, który będzie się opierać na tych samych założeniach rozgrywki. Dodatkowo otrzymamy nową historię i protagonistów. W Tales from the Borderlands zagramy już 21 października na PC, Xbox Series X/S, PS4/5 oraz Nintendo Switch.

Jak wypadł Gamescom ONL 2022?

Na pewno był to jeden z najbardziej interesujących startów Gamescomu w ostatnich latach. Przedstawiłem tutaj tylko część produkcji, które zaprezentowano na konferencji. Godne uwagi jest tutaj jeszcze między innymi nowe DLC do Dying Light 2, które zabierze nas na krwawą arenę. Dodatkowo zaprezentowano multiplayerową grę Friends vs Friends o cudownej oprawie graficznej oraz fajnym pomyślę na rozgrywkę. Z pewnością każdy znajdzie produkcje, która go zainteresuje.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe