„W pogoni za książką”- 15

„W pogoni za książką”

Prowadzące: Weronika Wojciechowska, Justyna Furmaniak
Realizator: Jakub Gołaski

Autor grafiki: Jakub Siedlecki

„Motylek”

Motylek” to kryminał młodej, polskiej pisarki Katarzyny Puzyńskiej. Akcja książki rozpoczyna się od niecodziennej sytuacji. Pewnego dnia we wsi Lipowo zostaje znalezione ciało zakonnicy. Z pozoru wszystko wygląda na nieszczęśliwy wypadek. Jednak hipotezę tę zburzy następny dzień i kolejna znaleziona ofiara. Na pierwszy rzut oka ofiary nic nie łączy, ale miejscowi policjanci przeczuwają, że w Lipowie grasuje seryjny morderca. Wówczas zaczyna się wyścig z czasem, po to, by uchronić przyszłe, potencjalne ofiary. Czy tę zagadkę uda się rozwiązać i co wspólnego z brutalnymi morderstwami ma tytułowy „Motylek”? To zdradzi wam tylko lektura tego kryminału.

Warto sięgnąć po tę książkę, nie tylko ze względu na poznanie zakończenia przedstawionej historii, ale także po to, by spędzić czas na czytaniu niezwykle spójnej i trzymającej do końca w napięciu lekturze. To kryminał, który wciąga i całkowicie odrywa od rzeczywistości, pozwalając czytelnikom wcielić się w rolę policjantów odkrywających tajemnice zbrodni.

„Ścigana” -Tess Gerritsen

Tytułowa ścigana ma na imię Clea i od najmłodszych lat uczy się jak być doskonałą złodziejką. Razem z bratem traktują to jako zabawę i wyzwanie. Z biegiem czasu zaczyna jednak rozumieć, że jest to niebezpieczne i nielegalne, dlatego rezygnuje ze złodziejskiego fachu, aby żyć spokojnie i uczciwie.

Niestety nie wszystko idzie po jej myśli. Kobieta wplątuje się w międzynarodową sprawę i staje się niewygodnym świadkiem, ponieważ widziała, że zatonięcie statku z dziełami sztuki nie było tylko nieszczęśliwym wypadkiem. Clei, jako karanej nikt nie wierzy, więc jedynym wyjściem jest ucieczka i zdobycie dowodów swojej niewinności i prawdomówności. Trafia przez to do świata dżentelmenów, pięknych kobiet i bankietów. Czy będzie umiała się w nim odnaleźć?

Ścigana” to doskonały wybór na leniwy wieczór w wygodnej kanapie z kubkiem dobrej czekolady w dłoni. Oprócz swojej kryminalnej aury ma wplecioną nutkę romansu, która zapewnia czytelnikowi odprężenie i uśmiech na twarzy.