Ukryte wiadomości w materiałach promocyjnych Silent Hill: Townfall

Twórcy odpowiedzialni za Silent Hill: Townfall zostawili fanom coś więcej niż minutowy teaser. Okazuje się, że we wspomnianym zwiastunie zostawili pewne ukryte wiadomości.

Źródło: Youtube.com/AnnapurnaInteractive

Sekrety Silent Hill

Silent Hill Townfall to nowa gra serii tworzona przez studio No Code odpowiedzialne za Stories Untold. Za wydanie gry będzie odpowiedzialne studio Annapurna Interactive. Warto przy tym zaznaczyć, że nie jest to remake Silent Hill 2. Tym bardziej nie będzie to prequel osadzonego w Japonii Silent Hill f.

Kiedy Townfall został zapowiedziany podczas transmisji Konami z Silent Hill, dyrektor kreatywny Jon McKellan powiedział:

To dla nas prawdziwy zaszczyt wprowadzić do tej serii nowy tytuł, który szanuje materiał źródłowy, ale także wprowadza elementy nowości. Oczywiście teaser trailer to tylko początek. Nie możemy pokazać wam więcej, […] ale może warto obejrzeć ten zwiastun jeszcze raz i przyjrzeć się temu, co mogliście przegapić.

Internauci potraktowali to jako wyzwanie i w przeciągu kilku godzin znaleźli kilka sekretów, które trailer skrywał.

Źródło: Youtube.com/AnnapurnaInteractive

Zagorzali fani wkraczają do akcji!

Przykładowo, użytkownik redditu u/MilkManEx pobrał ścieżkę audio zwiastuna jako plik m4a, a następnie przyjrzał się jego spektrografowi w Audacity i odkrył w nim tekst, brzmiący: „WHATEVER HEART THIS TOWN HAD HAS NOW STOPPED”. 

Zatrzymanie zwiastuna i tym samym migoczących obrazów, które są odtwarzane w kieszonkowym telewizorze, ujawniło również tekst, mówiący: „THY FLESH IS WEAK”. Oprócz tego pojawiły się także trzy kropki, trzy kreski, trzy kropki, a więc kod Morse’a nadający S.O.S.

To nie jedyne sekretne kody, które odkryli fani. Kiedy deweloper No Code opublikował na Twitterze obraz domu, a wydawca Annapurna Interactive udostępnił podobny obraz to dla fanów stało się oczywiste, że nie są to dwa identyczne zdjęcia. Dlatego też @yApth0 „wydzielił” jedno zdjęcie od drugiego i znalazł więcej kodu Morse’a. Ukazał wiadomość: “I DON’T KNOW HOW TO LEAVE”.

Inne kwestie podejmowane w subreddit’cie są bardziej naciągane. Niektórzy wskazywali na to, że w 33 sekundzie trailera można usłyszeć głos mówiący „Czy to naprawdę Alessa?”. Fani chcieli upatrywać w tym nawiązania do postaci z pierwszej części gry. Niemniej jednak jest to naprawdę niewyraźne audio i mało prawdopodobny zabieg ze strony twórców.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe