Lato na playlistach. 5 świeżych wakacyjnych utworów

Lato zawitało do nas w pełni, więc czas odświeżyć playlisty. Jakie nowe wakacyjne kawałki powinny się na nich znaleźć? Sprawdź!

lato

Lato

Wyścig o miano hitu lata wystartował. Jakie piosenki mają szansę na to miano? Poniżej przedstawiam wam moje typy. Gdy dokonałam wyboru, sama się nieźle zdziwiłam. Czemu? Ponieważ w moim zestawieniu przeważają polskie utwory! Zobaczcie, jakie kawałki znalazły się na mojej wakacyjnej playliście i dodawajcie również na swoje!

Doda – Melodia Ta

Doda powróciła i szykuje się do wydania swojego kolejnego krążka. Jej nowa twórczość obraca się w klimatach EDM. Nie wiem jak wy, ale ja kojarzę Dodę z mieszanki popowo rockowych brzmień, w których czuła się świetnie. Jednak wydaje mi się, że to właśnie dźwięki EDM robią jej znacznie lepiej, a Doda błyszczy jeszcze mocniej niż zazwyczaj. Jej najnowszy singiel pt. Melodia Ta również jest taneczny, więc sprawdzajcie! Myślę, że to jedna z najlepszych propozycji na lato.

Piotr Zborowski – Jakby

O tym kawałku pisałam wam już na początku lipca. Czemu? Ponieważ uważam, że singiel Jakby od Piotra Zborowskiego to mocny kandydat do hitu lata. Debiutancki kawałek Piotra to iście wakacyjny numer, który zostaje w pamięci już od pierwszego przesłuchania. Jakbym miała już teraz wybierać w naszym plebiscycie powiedziałabym, że Jakby prawdopodobnie zajmie pierwsze miejsce.

Calvin Harris, Justin Timberlake, Halsey, Pharrell Williams – Stay with me

Calvin Harris to jeden z tych muzyków, który praktycznie co roku jest z nami w okresie wakacyjnym. To zazwyczaj wtedy ukazują się jego największe hity, które później do nas powracają jak bumerang. Tegoroczna propozycja od Harrisa to utwór pt. Stay with me, która powstała przy udziale Justina Timberlaka, Halsey oraz Pharrella Williamsa. Kawałek od razu skojarzył mi się z utworem pt. Feels z 2017 roku, gdzie Katy Perry wystąpiła w bardzo podobnym składzie. To wcale nie takie chybione skojarzenie, ponieważ już niedługo na rynku ma się pojawić kolejna część płyty pt. Funk Wav Bounces od Calvina Harrisa.

Margaret – Vino

Margaret już w zeszłym roku próbowała zdobyć tytuł hitu lata z piosenką pt. Tak na oko, a jeszcze wcześniej razem z Kizo z kawałkiem pt. Roadster. Tym razem Margaret przychodzi do nas z utworem Vino, który w przeciwności do innego letniego kawałka od tej piosenkarki (Cry in my Gucci) jest nagrany w języku polskim. W tym momencie możecie wybrać, czy wolicie tę wokalistę w anglojęzycznej tanecznej wersji czy raczej bardziej przemawia do was ta polskojęzyczna rapowo-reggeatonowa.

Smolasty, 730 Huncho, Nearr – Pijemy za lepszy czas

Myślę, że ten kawałek słyszało już wiele osób, a to, że znalazł się w moim zestawieniu, nie jest żadnym zaskoczeniem. Utwór Pijemy za lepszy czas zawdzięcza swój refren piosence Urke od zespołu Wilki. Ten kawałek to świetny przykład na to, jak możemy recyklingować muzykę, ponieważ sampluje właśnie kawałek, który ma już prawie 10 lat.. Piosenki, które już odeszły w zapomnienie, a młodsze pokolenie nie ma o nich pojęcia, wracają i przechodzą swój renesans. Tego typu zabiegi pokazują, że dobry utwór obroni się w każdych czasach i będzie działał w każdych czasach. Wystarczy go tylko upgrade’ować do brzmień, które królują w konkretnym momencie.

Na zakończenie, podaję inne kawałki, które również świetnie sprawdzą się w waszych wakacyjnych podróżach!

  • Sigrid – Mirror
  • OneRepublic – I Ain’t Worried
  • The Motans, INNA – Tare
  • sanah, Daria Zawiałow – Eldorado
  • Olivia Addams – Fool Me Once

Z pewnością zaprezentowane przeze mnie utwory umilą wam lato i wasze wakacyjne podróże. W związku z tym koniecznie odświeżcie swoje playlisty i dodajcie moje propozycje!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/