Teen Wolf – Przestrzeń Serialowa

Przestrzeń Serialowa – 04.12.2017

Prowadzi: Natalia Rojewska, Rafał Król
Realizuje: Ania Bielec
Grafika: Kuba Siedlecki


Jednym z najpopularniejszych seriali młodzieżowych ostatnich lat, wciąż bezsprzecznie znajdującym się w moim zestawieniu guilty pleasure  (tł. grzesznych przyjemności), pozostaje Teen Wolf. Historia przyjaźni Scotta i Stilesa komplikuje się pewnej nocy, kiedy decydują się odnaleźć i rozwiązać tajemnicę porzuconych w lesie zwłok. Wtedy to też, jeden z nich zostaje zaatakowany przez wilkołaka. Następnego ranka nie ma już śladu po ranie, którą pozostawił. Pojawiają się natomiast nadnaturalne zdolności – chłopak będący do tej pory astmatykiem odkrywa, że nie potrzebuje już swojego inhalatora. Słyszy i widzi osoby będące w innych pomieszczeniach. Obdarzony zostaje również nadludzką siłą, dzięki której dołącza do drużyny lacrosse’a.

Wraz z rozwojem fabuły pojawiają się nowe postacie jak i również, kolejne zjawiska paranormalne. Wszystko, co bohaterowie czynią, by ocalić Beacon Hillsniesie ze sobą konsekwencje, wręcz przyciąga kolejne potwory do ich miasta. Wśród ciągłego chaosu, walki dobra ze złem, Scott i Stiles dorastają, zakochują się i rozwijają swoje pasje. Ich przyjaźń staje się sercem tej historii, ale i ona niejednokrotnie ma swoje wzloty i upadki.

W role chłopców wcielili się Tyler Posey oraz Dylan O’Brien, a po raz pierwszy można było ich obejrzeć w tych rolach w odcinku pilotażowym 6 czerwca 2011 na kanale MTV. Twórcą serialu jest Jeff Davis znany również z produkcji Criminal Minds. Teen Wolf  zakończył swoją emisję po sześciu sezonach wraz z ukończeniem liceum przez bohaterów. Ostatni odcinek wyemitowano we wrześniu 2017 roku. Nie oznacza to, że postacie nie powrócą jeszcze na nasze ekrany. Producenci wciąż zastanawiają się nad utworzeniem ewentualnego spin-offa. Według niektórych pogłosek nowy serial miałby pojawić się już w przyszłym roku.