Mindhunter – Przestrzeń Serialowa

Przestrzeń Serialowa – 11.12.2017

Prowadzi: Natalia Rojewska, Rafał Król
Realizuje: Ania Bielec
Grafika: Kuba Siedlecki


Mindhunter to produkcja Davida Finchera. Wielkie nazwisko kojarzone z dobrym i mocnym kinem. Nadszedł więc czas na dobry i mocny serial. Mindhunter powstał na podstawie książki o tym samym tytule. Przedstawia on młodego agenta FBI Holdena Forda (Jonathan Groff), który dąży do rozpoczęcia badań nad psychiką seryjnych morderców. Bohater próbuje odkryć, co łączy psychopatów, jak potoczyły się ich życiorysy. W ten sposób nakreśla rys psychologiczny przestępcy.

Historia ta jednak umiejscowiona jest w latach siedemdziesiątych, a młodych agentów uczy się, że przestępcy są z natury źli. Zwłaszcza jeden z przełożonych, Shepard (Cotter Smith) jest przeciwny badaniom. Na swojej drodze Holden spotyka również sojuszników – behawiorystę Billa Trencha (Holt McCallany) oraz doktor Wendy Carr (Anna Torv), którzy wraz z nim przeprowadzą eksperyment.

Największe wrażenie w serialu robią jednak przestępcy, a „wywiady” z nimi pozostawiają widza oszołomionego. Jest ich kilku, jednakże to Edmund Kemper (Cameron Britton) hipnotyzuje widza ukazując swoje pokręcone motywy. Zresztą nie tylko widz daje się w wkręcić w jego zagmatwaną grę. Holden próbując go zrozumieć, nawiązuje z nim pewną więź…

Mindhunter zadebiutował na platformie Netflixa 13 października 2017 roku. Do tej pory powstał jeden sezon, w skład którego wchodzi dziesięć odcinków. Tuż po premierze, w listopadzie, oznajmiono, że powstanie kolejny sezon o badaniach FBI. Nie wiadomo natomiast kiedy to nastąpi.