Tanie podróże – czy to w ogóle możliwe?

Pięknych i ciekawych miejsc na świecie nie brakuje. Jak to czasem można usłyszeć: Pięknie jest wszędzie, gdzie nas nie było. O tym, że warto wyruszać w podróże i poznawać obce kultury oraz poszerzać własne horyzonty mówić nie trzeba. Ale w jaki sposób robić to, gdy nasz budżet nie jest wysoki, a my mamy wielkie aspiracje?

Skyscanner – przyjaciel tanich rozwiązań

Pierwszą radą, z jakiej warto skorzystać gdy planujemy tanie podróże, jest przede wszystkim korzystanie z wyszukiwarek lotów, jak Skyscanner. Jest to narzędzie pozwalające porównywać ceny lotów wśród różnych przewoźników, w dowolne części świata. Co jest istotne to fakt, że pozwala nie zamykać się tylko i wyłącznie na loty bezpośrednie oraz wyszukuje opcji wylotu z całego kraju. Dodatkowo pozwala zaoszczędzić opłat za bilety lotnicze – często ceny podawane przez przewoźników są odpowiednio droższe, a dzięki wyszukiwarce Skyscanner możemy skorzystać z usług pośredników i kupić bilet dużo taniej.

Elastyczne podróże – czyli niezamykanie się na określone terminy i miejsca

Zamykanie się na określony przedział czasowy oraz konkretne miejsce to największy błąd przy planowaniu niskobudżetowych podróży. Często wybór konkretnej daty oraz miejsca wylotu może sprawić, że oferowana cena stanie się bardzo wysoka. Może to wówczas bardzo zniechęcić poczatkujących podróżników. Jak zostało już wspomniane, narzędzie Skyscanner umożliwia wyszukiwanie podróży z całego kraju, w dowolnym czasie. Podczas planowania i wyszukiwania miejsca warto znaczyć w wyszukiwarce opcję „wszędzie” oraz „najtańszy miesiąc” to pozwoli nam na znalezienie fantastycznych cenowo ofert. Ciekawą opcją jest także wyszukiwanie lotów z całej Polski, a nie zamykanie się na konkretne miasto. Oczywiście może to spowodować, że do kosztów naszej podróży będziemy musieli doliczyć dodatkową opłatę, w postaci dojazdu do innego miasta. Jednakże często koszt pociągu w Polsce połączony z bardzo atrakcyjną opłatą za lot będzie niższy niż gdybyśmy zdecydowali się na podróż z miasta, w którym mieszkamy. Poniżej można zapoznać się, z przykładowymi ofertami wyszukanymi za pomocą Skyscannera.

Lot wybrany i co dalej?

O czym jeszcze należy pamiętać przy planowaniu podróży? Po pierwsze należy sprawdzić, odległość portu lotniczego od miejsca docelowego. Może okazać się, że lotnisko jest bardzo oddalone od miasta, a transport będzie wiązał się z wysokimi kosztami. Oczywiście nie zawsze – z niektórych portów możemy dostać się do miasta lokalnym środkiem transportu za niewielką opłatą. Drugim elementem są ceny na miejscu podróży. Przykładem mogą być tu kraje skandynawskie, jak Norwegia do których jesteśmy w stanie polecieć za bardzo niską kwotę. Jednakże ze względu na poziom cen lokalnych, sam pobyt na miejscu może być dość kosztowny. Warto prześledzić takie informacje i rozplanować zarys kosztów. Ostatnim elementem, jest wybór noclegu. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na odległość bazy noclegowej od centrum. Najlepiej wybierać także miejsca dobrze skomunikowane – położone w pobliżu przystanku autobusowego, czy stacji metra. Często miejsca oddalone od centrum są dużo tańsze, a do głównych punktów turystycznych będziemy w stanie dotrzeć lokalnym transportem.

Po więcej ciekawych tekstów ze świata newsów zapraszamy tutaj –>  https://meteor.amu.edu.pl/programy/smm/