SeriaLove – F.R.I.E.N.D.S.

SeriaLove – F.R.I.E.N.D.S.

10.12.2018 r.

Prowadząca: Aleksandra Kubiak
Realizacja: Monika Frydrychowicz
Grafika: Kuba Siedlecki

 

W przerwie pomiędzy zajęciami a świątecznymi zakupami

Magia świąt na dobre zagościła w naszych domach! Z głośników lecą świąteczne piosenki, w oknie świecą kolorowe lampki, a w telewizji coraz częściej możemy obejrzeć specjalne odcinki naszych ulubionych seriali.  Jesteście ciekawi, co warto zobaczyć z najbliższymi w te grudniowe dni? Jaki serial najlepiej sprawdzi się w przerwie między zajęciami a świątecznymi zakupami? Jeśli tak, to koniecznie zostańcie ze mną, bo w dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam jeden z najpopularniejszych i najbardziej zabawnych sitcomów!

O czym usłyszymy w Central Perk?

Po tygodniu wracam do Was z kolejną amerykańską komedią wyprodukowaną pod czujnym okiem Marty Kauffman oraz Davida Crane’a. Chodzi tu oczywiście o ponadczasową produkcję, jaką jest serial „Friends”, czyli „Przyjaciele”. Opowiada on o paczce znajomych zamieszkujących Nowy Jork. W każdym odcinku poznajemy nową historię, dzięki czemu możemy śledzić losy przyjaciół niezależnie od tego, czy jesteśmy na bieżąco z serialem, czy też sporadycznie sięgamy po losowe odcinki. Ucieczka sprzed ołtarza, opieka nad małpką i nietypowe randki to tylko nieliczne z przygód stałych bywalców kawiarni Central Perk.

Szóstka, z którą nigdy nie będziesz się nudzić

Już w odcinku pilotażowym poznajemy całą szóstkę przyjaciół, która nie opuści nas ani na krok w trwającym 10 sezonów serialu. Monika Geller, w której rolę wcieliła się Courtney Cox, jest młodą szefową kuchni. Wraz ze swoją przyjaciółką Rachel Green (Jennifer Aniston) mieszka w Green Village. Dziewczyny bardzo często odwiedza była współlokatorka Moniki Phoebe Buffay (Lisa Kurdow) – początkująca piosenkarka i artystka. W serialu nie można narzekać również na brak ciekawych męskich charakterów. Jednym z nich jest Chandler Bing, którego zagrał Matthew Perry. Mimo że pracuje w dużej korporacji zajmującej się przetwarzaniem danych, nikt nie potrafi powiedzieć, czym mężczyzna się zajmuje. Każdy może natomiast szybko dostrzec jego ogromne poczucie humoru. Współlokatorem bohatera jest Joey Tribbiani (Matt LeBlanc) – przystojny i czarujący, jednak często bezrobotny aktor. Ostatnim z paczki przyjaciół jest brat Moniki – Ross Geller, w którego roli pojawił się David Schwimmer.

Ogromna dawka humoru

„Friends” jest serialem, który zdecydowanie mogę polecić każdemu. Oglądając go, nie sposób powstrzymać się od śmiechu. Oprócz tego, że znajdziemy w nim masę zabawnych sytuacji, to dodatkowo każda z wykreowanych postaci swoim zachowaniem i sposobem mówienia powoduje, że na chwilę możemy oderwać się od codziennych myśli i przez dwadzieścia minut przeżywać z nimi te wszystkie momenty.

 

„Friends” © Comedy Central