Pierwszy odcinek Studenckich Finansów!

W chwili pisania tego artykułu pierwszy odcinek Studenckich Finansów obejrzeliście 3 tysiące razy! To bardzo budujące! O formach pomocy materialnej dla studentów rozmawiałem z Janem Białkiem.

Możliwości jest kilka

Podczas mojej rozmowy z Janem Białkiem – Przewodniczącym Komisji Socjalno-Ekonomicznej Zarządu Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – ustaliliśmy możliwości pomocy materialnej dla studentów. Jest ich kilka:

  • Stypendium Rektora,
  • Stypendium Specjalne,
  • Stypendium Socjalne,
  • Zapomoga.

Obecnie najbardziej popularną forma pomocy dla studentów jest zapomoga.

Zapomoga z powodu utraty pracy

Prorektor ds. studenckich prof. Bogumiła Kaniewska wprowadziła specjalny tryb rozpatrywania wniosków. Poszczególne komisje przyjmują wnioski w formie elektronicznej. Wystarczy skan podpisanego wniosku na adres e-mail wydziału. Wniosek wygenerujesz w systemie USOS. Dokładną procedurę znajdziesz w zarządzeniu Prorektor.

Także stypendium socjalne!

Mój rozmówca poinformował o możliwości otrzymania stypendium socjalnego. Niezależnie od wysokości dochodu za zeszły rok! Powinieneś wykazać tak zwany dochód utracony. Dzięki temu nie trzeba składać co miesiąc wniosku o zapomogę. Dodatkowo uzyskujemy stałą pomoc finansową od Uniwersytetu.

Zobacz więcej!

Cały wywiad jest dostępy na facebookowym fanpage’u programu Studenckie Finanse. Serdecznie zapraszam do lajkowania, komentowania i obserwowania strony. Chcesz abym poruszył w programie interesującą Cię kwestię? Napisz do mnie na adres: . Do zobaczenia w kolejnym odcinku programu Studenckie Finanse!