Pierwsze wycieki Assassin’s Creed Jade

Podczas tegorocznego Ubisoft Forward zapowiedziane zostały aż 4 nowe gry z serii Assassin’s Creed. Francuski deweloper zaskoczył graczy wiadomością o planach wydania produkcji na urządzenia mobilne. Jak twierdzą twórcy, mimo małego budżetu, jakością będzie odpowiadać „pełnoprawnym” odsłonom. Przed Państwem Assassin’s Creed Jade!

Assassin’s Creed Jade
Źródło: wccftech.com

Pierwsze wideo pokazujące rozgrywkę Assassin’s Creed Jade ukazało się na Reddicie. Natomiast oficjalny trailer gry, przedstawił graczom ramy czasowe i miejsce, w którym będzie toczyć się rozgrywka. Tym razem Ubisoft wybrał starożytne Chiny na ponad dwa stulecia przed naszą erą. Dokładnym miejscem akcji będzie fikcyjna wioska Yongning.

Pierwszy wyciek pokazuje, że w Assassin’s Creed Jade zaimplementowano styl rozgrywki podobny do tego, który gracze mogli oglądać między innymi w Origins, Odyssey czy Vallhalli. Gameplay na pierwszy rzut oka nie różni się znacznie od poprzednich odsłon. Znajdzie się tu zarówno dużo walki, jak i nieodłącznego dla serii parkour. Wartym zaznaczenia jest widoczna nad postacią wroga ikona z numerem 40. Jest to prawdopodobnie podpowiedź, do po raz kolejny raz zawartego w grze systemu ulepszania postaci, a przy tym mechaniki skalowania umiejętności przeciwników do poziomu bohatera. Może to być również podpowiedź, iż wyciek rozgrywki jest środkiem lub końcem całej gry. Na nagraniu przez chwilę ukazuję się również imię nowego protagonisty serii – Dengling Bai. Mimo że Assassin’s Creed Jade będzie grą przeznaczoną na urządzenia mobilne, oprawa graficzna prezentuje się bardzo okazale. Przerywniki filmowe nie odstają graficznie od odsłon na PC czy konsole.

Premiera nowej odsłony serii Assassin’s Creed na urządzenia mobilne nie została jeszcze potwierdzona, jednak wnioskując po omawianym wyżej wycieku, gra jest na dosyć zaawansowanym poziomie produkcji. Być może datę oficjalnej premiery gracze poznają już wkrótce.

Autor: Aleksander Wachnicki

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe