Nowe darmowe gry na Epic Games Store

W życiu pewne są tylko trzy rzeczy: śmierć, podatki i cotygodniowe darmowe gry na Epic Games Store. Nie inaczej jest w tym tygodniu. Epic postanowił tym razem rozdać Shadow of The Tomb Raider: Definitive Edition oraz Submerged: Hidden Depths. W dodatku, jeśli zalogujecie się do Knockout City przez platformę Epic Games, otrzymacie zestaw przedmiotów kosmetycznych do gry.

Za to w przyszłym tygodniu, od 8 września do 15 będziemy mieli do odebrania kolejne prezenty. Będą to Hundred Days – Winemaking Simulator, w którym zarządzimy własną winiarnią, oraz przedmioty kosmetyczne do Realm Royale Reforged.

Shadow of The Tomb Raider: Definitive Edition

Jest to trzecia część z trylogii zapoczątkowanej w 2013 roku, która jest zarazem rebootem serii. Gra dopina trwającą trzy części opowieść o początkach najsłynniejszej archeolog w świecie gier wideo. W tej odsłonie Lara Croft trafia do Ameryki Łacińskiej, gdzie ma okazję zbadanie ruin cywilizacji Majów i Azteków. Ma również za zadanie odkryć tajemnicę zakonu Trójcy oraz badań prowadzonych przez jej ojca.

Twórcy nie wprowadzili żadnych rewolucyjnych zmian, choć modyfikacji uległy nieco akcenty, na które położono nacisk. Więcej jest eksploracji i rozwiązywania zagadek niż czystej akcji. Środowisko też się zmieniło – dużą część rozgrywki spędzimy w dżungli. Tam natomiast znajdziemy pełno surowców potrzebnych do tworzenia przedmiotów, takich jak ulepszenia oraz bandaże. W arsenale Lary znajdziemy poza bronią kolekcję narzędzi do wspinaczki, w tym czekan i hak z liną.

Definitywna edycja, którą udostępnił Epic, zawiera dodatkowe wyzwania, za których ukończenie otrzymamy nowe ubrania oraz umiejętności. Oprócz tego posiada wszystkie dodatkowe misje z Przepustki Sezonowej oraz kilka nowych wdzianek. Warto wspomnieć, że na luty 2023 roku zaplanowana jest globalna premiera mobilnej odsłony Tomb Raider o podtytule Reloaded.

Submerged: Hidden Depths

Druga część gry przygodowej Submerged, której twórcą jest niezależne studio Uppercut Games. Jego założyciele byli częścią zespołu pracującego nad dwoma pierwszymi Bioshockami. Ponownie Uppercut zabrało nas w podróż łódką po zalanym mieście. Tajemnicza siła, Masa, oplata ogromną roślinnością zatopione budynki. Tworzy na nich ludzkie postacie z pnączy, będące imitacją tych, którzy niegdyś w tych budynkach przebywali. Jedno z rodzeństwa zostaje naznaczone przez Masę, jednak udaje mu się wykorzystać klątwę do czynienia dobra.

Grę charakteryzuje duży nacisk na stronę audiowizualną. Przemierzanie drogą wodną terenów zniszczonego miasta oraz eksplorowanie ruin umila ścieżka dźwiękowa zagrana przez orkiestrę. Graficznie może kojarzyć się z innym morskim tytułem, Sea of Thiefes, z tą różnicą, że tutaj jest bardziej bajkowo. Głównym zajęciem jest, oprócz podróżowania, odczarowywanie zaklętych przez Masę pnączy oraz zbieranie znajdziek, które przybliżają nam historię świata.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe