Nowa saga Wiedźmina nadchodzi!

Jak już większość z Was pewnie słyszała, CD Projekt Red ogłosił rozpoczęcie prac nad zupełnie nową częścią znanej na całym świecie trylogii Wiedźmina. Istnieje wiele teorii i plotek na ten temat, które powinniśmy brać z przymrużeniem oka, bo jednak twórcy za wiele w tym temacie nam nie powiedzieli.

Źródło: Gram.pl

Garść informacji

CD Projekt Red i jego przedstawiciele dostarczyli nam niewiele informacji na temat nadchodzącej gry. Nie otrzymaliśmy daty premiery, a mimo to po sieci krąży wiele fake newsów. Twórcy poinformowali, że nie znają jeszcze daty wydania, ani harmonogramu produkcji. Musimy zatem uzbroić się w cierpliwość.

Jedną z informacji, jaką twórcy podkreślili na ich oficjalnej stronie to silnik do gry. Zmiana jest dość duża — przejście z REDengine na Unreal Engine 5. Pozwoli to na lepszą jakość rozgrywki i większy komfort dla gracza. Takie posunięcie, jak CDPR podaje, rozpoczyna wieloletnią współpracę z EpicGames. Tu również pojawiały się plotki wśród internautów — czy gra będzie dostępna na tylko jedną platformę? Niepokój osłabił jeden z przedstawicieli Studia, zaprzeczając tym plotkom.

Źródło: Gram.pl

Główny bohater nowego Wiedźmina

Wspomniana gra ma rozgrywać się w świecie Wiedźmina — nie jest to zatem powstanie nowej części. Jak sami twórcy podkreślili, ma ona być początkiem nowej sagi. Przypomnijmy, że w 2020 roku studio ogłosiło informację, że historia Geralta jest zamknięta. Możemy się zatem domyślać, że rozgrywka nie będzie się skupiać na Geralcie, a na innej — może znanej lub też nie — postaci. W związku z tym pojawiło się wiele spekulacji, w których przewija się znana wszystkim fanom trylogii Cirilla. Opinie co do niej są wśród graczy mocno podzielone. Jedni uważają, że Ciri, chociażby ze względu na gameplay nie nadaje się na główną bohaterkę. Drudzy z kolei twierdzą, że jest to świetne rozwiązanie dla nadchodzącej gry, co będzie urozmaiceniem i polepszeniem jakości rozgrywki. Cóż, czas pokaże, co twórcy gry będą mieć nam do zaoferowania, jednak co by to nie było, miłośnicy serii przywitają ją z otwartymi rękoma.

Źródło: Benchmark.pl

Medalion w kształcie…?

Na oficjalnej stronie CDPR, jak i na różnych mediach społecznościowych pojawiła się grafika zapowiadająca nową sagę Wiedźmina. Wywołała ona wiele kontrowersji wśród graczy. Przeglądając fora nietrudno zauważyć wiele teorii na ten temat. Na grafice widzimy medalion leżący w śniegu. Ale właśnie — jaki medalion? Jego wygląd nie wskazuje na Szkołę Wilka, więc możemy wykluczyć tę opcję. Porównując znany nam medalion Szkoły Cechu Kota, zauważamy, że również różnią się wyglądem. Pojawiło się wiele teorii, takich jak powstanie Szkoły Rysia czy Szakala. Chociaż przedstawiciel CD Projekt Red odpowiedział na pierwszą wymownym gifem kiwania głową na potwierdzenie, to może to być tylko element zagrywki z graczami.

Źródło: cdprojektred.com

Nowa saga Wiedźmina — nowy początek

Sama grafika już nam sugeruje pewną rzecz. Wraz z nową grą, rozpocznie się nowy etap w świecie Wiedźmina. Zapewne na forach i mediach społecznościowych pojawiać się będą kolejne teorie dotyczące rozgrywki i owianych tajemnicą informacji. Chociaż premiera zapewne będzie w dalszej przyszłości, jesteśmy pewni, że będzie to bardzo wyczekiwana gra. Jest tyle niewiadomych, ale to tylko potęguje ciekawość i chęć zanurzenia się w świecie gry. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne informacje od twórców.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe