Najciekawsze popowe single [marzec ’22]

marzec

Marzec właśnie dobiegł końca, więc czas na przegląd najciekawszych popowych premier miesiąca.

Marzec obfitował w wiele interesujących premier płytowych. Swoje albumy wydali m.in. Alok, Charlie XCX czy INNA. Co poza tym było ciekawego? Zobaczcie zestawienie singli, które mogły wam umknąć, a tym razem wiele z nich jest powiązanych z Eurowizją.

Michael Bolton – Beautiful World

W marcu wystartowało American Song Contest, o którym więcej przeczytacie tutaj. To wydarzenie co tydzień dostarczy nam aż jedenastu nowych utworów! Największą perełką, która pojawiła się w pierwszym odcinku konkursu jest Beautiful World od Michaela Boltona. Piękna i podniosła ballada jest jedną z najciekawszych kompozycji, które miały swoją premierę w zeszłym miesiącu. Dobra wiadomość jest też taka, że Michaela Boltona będziemy mogli dalej oglądać na swoich ekranach, ponieważ przeszedł do kolejnego etapu show.

Tove Styrke – Hardcore

To nie pierwszy raz, kiedy Tove Styrke pojawia się w moim zestawieniu. Wokalistyka przygotowuje się do wydania swojego kolejnego albumu, więc nic dziwnego, że singli pojawia się coraz więcej. Hardcore to kolejna piosenka, która zapowiada nadchodzące wydawnictwo i jak wydać kolejna, która jest warta zauważania. Wszystko wskazuje na to, że jej następny krążek będzie popową torpedą.

MELOVIN – не зволікай / Waste No Time

O tym artyście już kiedyś pisałam na stronie Radia Meteor. Jeśli nie udało wam się dotrzeć do tekstu dotyczącego kariery MELOVINA, to możecie go przeczytać tutaj. MELOVIN to ukraiński piosenkarz, który w 2018 roku reprezentował ten kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji. Zabłysnął tam swoją kompozycją Under the Ledder, a jego nietypowy głos i wizerunek sprawiły, że postanowiłam się przyjrzeć temu artyście. Od 2018 roku aż do teraz obserwuję rozwój jego kariery i muszę przyznać, że każda kolejna jego kompozycja jest coraz lepsza. W zeszłym miesiącu wypuścił utwór не зволікай / Waste No Time, który tematycznie dotyka sytuacji w Ukrainie. W dodatku polecam obejrzeć występ live MELOVINA właśnie z tą piosenką, który jest podlinkowany powyżej.

filous, Dadi Freyr – Sabada

Tego wykonawcę również możecie kojarzyć z Eurovision Song Contest. Dadi Freyr pojawił się na konkursowej scenie w zeszłym roku. Od tego czasu zdążył wydać EPkę, a teraz publikuje kolejne single. Jeśli polubiliście Dadiego w utworach 10 years czy Think about things, to myślę, że powinniście sprawdzić również jego najnowszą kompozycję pt. Sabada.

sangiovanni – celo dammi la luna

Tego artysty jeszcze możecie nie kojarzyć, ale to również jest osoba, która ma swoje połączenie z Eurowizją. sangiovanni wziął udział w tegorocznym Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Ramo, który pełni rolę włoskich preselekcji. Niestety, nie udało mu się zgarnąć tej wymarzonej, głównej nagrody, którą było reprezentowanie kraju w ESC w Turynie. Jednak sangiovanni zdecydowanie jest warty uwagi, ponieważ jest jednym z tych artystów, którzy mogą ze swoją muzyką wypłynąć poza granice swojego kraju. celo dammi la luna to ostatnia kompozycja tego wokalisty, która ujrzała światło dzienne w marcu.

W tym miesiącu zdecydowanie wśród singli królowała Eurowizja. Ile z tej stawki wam umknęło? Niezależnie, czy byliście na bierząco z nowościami, czy nie – zachęcamy do zapoznania się z całym zestawieniem.