Wiedźmin wraca jako… Remake!

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników zabójcy potworów z Rivii. Pierwsza growa adaptacja prozy Sapkowskiego zostanie odświeżona na silniku Unreal Engine 5. Wiedźmin powróci jeszcze piękniejszy niż dotychczas!

Wiedźmin remake
Źródło: thewitcher.com

Odświeżenie „jedynki” to nie lada gratka dla fanów przygód Wiedźmina i wszystkich entuzjastów prozy Sapkowskiego. Zacierać ręce z podniecenia mogą gracze dla których grafika i wyjątkowo toporny system walki stanowiły zbyt wysoki próg wejścia. Taka sytuacja mogła mieć jednak miejsce, tylko dla tych, którzy poznali świat Geralta dopiero przy legendarnym już Dzikim Gonie.

Adam Badowski, szef studia CD PROJEKT RED mówi w oświadczeniu:

Wiedźmin to był początek CD PROJEKT RED, od tego wszystko się dla nas zaczęło. To była nasza pierwsza gra i przełomowy moment dla studia. Remake jest równie ważny, bo będzie dla nowego pokolenia graczy okazją, by po raz pierwszy przeżyć początek historii Geralta. Dobrze znamy zespół Fool’s Theory, są wśród nich nasze koleżanki i koledzy, którzy pracowali z nami przy serii. Przede wszystkim to szalenie ambitni ludzie tworzący świetne gry. Znają materiał źródłowy i zdają sobie sprawę, że na ten remake gracze czekają od dawna. To dopiero początki tego projektu, ale wierzę, że warto będzie czekać.

Nowy projekt studia kryje się pod nazwą „Canis Majoris”. Śledzący komunikaty Redów fani, poznali już wcześniej. Za remake tytułu będzie odpowiadało współpracujące przy produkcji poprzednich części studio Fool’s Theory.

Szczegóły ani data premiery gry nie są jeszcze znane. Możemy zadowolić się domysłami i oczekiwaniami wobec nadchodzącej produkcji. Oprócz gruntownej zmiany szaty graficznej, co wydaje się dość oczywiste, myślę, że drastyczne zmiany będziemy mogli ujrzeć również w systemie walki. Jednak kto wie? Być może Redzi będą chcieli zachować pierwotnego ducha produkcji i Wiedźmin zaskoczy nas brakiem tej istotnej i według wielu potrzebnej zmiany?

Pozostało nam tylko cierpliwie czekać na kolejne doniesienia twórców.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe