Najciekawsze popowe single [czerwiec ’22]

Czerwiec uciekł nam tak szybko jak czas ucieka przez palce, dlatego czas na muzyczne podsumowanie. Sprawdźcie, co tym razem znalazło się w naszym popowym zestawieniu!

czerwiec

Czerwiec przyniósł muzyczne lato

Jeśli ktoś nie posiada kalendarza, to czerwiec idealnie pokazuje nam zmianę pory roku. W najnowszych kompozycjach zaczynają królować lekkie letnie brzmienia, a artyści stanęli do wyścigu o tytuł największego przeboju lata. Do biegu, gotowi, start! Sprawdźcie, co ciekawego przyniósł ubiegły miesiąc w muzyce rozrywkowej.

Piotr Zborowski – Jakby

Jakby nie patrzeć, to dopiero początki lata. Jednak, jakbym miała strzelać, jaki utwór zdefiniuje te wakacje, to powiedziałabym, że właśnie piosenka pt. Jakby od Piotra Zborowskiego. Kompozycja ma w sobie wielką moc, dlatego musicie uważać. Gdy posłuchacie zaledwie fragmentu, już nie będziecie mogli pozbyć się jej ze swojej głowy! To nie żart. Natrafiłam na filmik na TikToku Piotra, jak pokazywał, jak ją tworzył i już zapadła mi w pamięć. Później, gdy wpadłam na nią przypadkiem na Spotify, wiedziałam dokładnie, że to ta kompozycja i o pomyłce nie było mowy. Sprawdzajcie letni przebój Piotra i dodawajcie na swoje wakacyjne playlisty!

Lena – Looking For Love

Lenę z pewnością znacie z Eurowizji z 2010 roku, gdy wygrała ją dla niemiec z piosenką Satellite. Jeśli nie śledzicie jej historii wydawniczej, to powiem tylko, że od tamtego czasu piosenkarka niesamowicie się rozwinęła. Jeśli jesteście fanami dobrego popu, to musicie sprawdzić jej krążek z 2019 roku pt. Only Love, L, który w moim odczuciu jest jej najlepszym albumem, a w dodatku projektem stworzonym na najwyższym światowym poziomie! W te wakacje Lena powraca do nas ze swoim najnowszym singlem pt. Looking For Love. Utwór z początku wydaje się być delikatny i stonowany, ale dosłownie wybucha w refrenie i zachęca do tańca!

Maks Łapiński – Na serio

W czerwcu swoją premierę miał drugi singiel Maksa Łapińskiego pt. Na serio. Jak wszystkie utwory w naszym zestawieniu, Na serio to świetna, lekka, popowa kompozycja, która idealnie sprawdzi się w lato. Myślę, że piosenka ma potencjał, aby każdemu poprawić humor nawet w najbardziej krytycznym momencie. Koniecznie musicie wypróbować Na serio i sprawdzić, jak przyjemną piosenką jest najnowszy singiel od Maksa! A jeśli kawałek wyjątkowo wam się spodoba i zapragniecie więcej, to gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszym wywiadem z Maksem tutaj!

MO – True Romance

Jakiś czas temu MO wydała swój trzeci studyjny krążek pt. Motodrome, którego recenzje możecie przeczytać tutaj. Już na samym Motodrome znajdziecie wakacyjne propozycje, jednak MO postanowiła zaskoczyć swoich fanów i słuchaczy wypuszczając nowy singiel. True Romance swoją estetyką wizualną i graficzną wpisuje się w charakter ostatniego wydanictwa piosenkarki, więc prawdopodobnie niedługo otrzymamy reedycje Motodrome. Tymczasem możemy się cieszyć True Romance, które przynosi nam indiepopowy wakacyjny vibe.

Elley Duhe – PIECES

Ostatni kawałek pochodzi od Elley Duhe, która jeszcze niedawno podbijała TikToka swoim hitem Middle of the Night, teraz proponuje nam nowy singiel. Pieces również ma tajemniczy charakter, ale w miarę rozwoju kompozycji otrzymujemy mocny, taneczny refren z chwytliwą melodią. Jeśli chcecie pozostać „na czasie” to Pieces jest waszym must have, jeśli chodzi o letnie playlisty z wakacyjnymi brzmieniami.

Teraz wasza kolej, odpalajcie streamingi i wybierajcie, jak będzie brzmiało wasze lato!

Po więcej ciekawych tekstów ze świata muzyki zapraszamy tutaj – meteor.amu.edu.pl/programy/magmuz/