Mortala i Igrzysk- meteor.exe

Prowadzący: Mikołaj Lustig, Olga Pilarczyk, Mikołaj Mikrus Obała
Realizator: Maciej Markowski

Spragnieni gier i pojedynków na scenie e-sportowej? Zapraszamy więc do przesłuchania najnowszego meteor.exe. Arena Counter Strike’a, Leauge of Legends oraz tworzony prequel do Gothica nie miały przed nami tajemnic. Jakby tego było mało, na językach był również Mortal Kombat 11, którego możliwość ogrania miał jeden z naszych prowadzących.

Najnowszy meteor.exe skoncentrował się na wiadomościach ze świata e-sportu. Na Summoner’s Rift walkę stoczyli  G2 Esports z koreańską drużyną SK Telecom T1, która stanowi mocne zagrożenie zarówno w rozgrywkach Leauge of Legends, jak i Starcrafta 2. Omówione zostały również pojedynki: Team Liquid z Flash Wolves oraz Invictus Gaming z Phong vu Buffalo.

Gdy w Lolu toczą się turniejowe boje przedziwnych, magicznych wojowników, w Counter Strike’u komandosi skończyli walkę z terrorystami w rozgrywkach IEM. Liquid tradycyjnie pojedynkowali się z Fnatic na samym końcu zawodów. W ramach krótkiego odniesienia do dwudniowego turnieju Blast Pro Series wspomniano o wszelkich utrudnieniach oraz prognozach odnośnie tego wydarzenia, nie pominięto również kwestii nagrody.

Temat innych gier również się pojawił. Podano newsy dotyczące ,,Dziejów Khorinis”, dodatku do Gothica tworzonym przez polskich deweloperów i specjalistów. Przypomnieliśmy historię tej ukochanej przez polskich graczy serii oraz omówiliśmy wszelkie niuanse wokół projektu, występujących aktorach głosowych, zarysie fabularnym gry i postępie prac. Twórcy zapowiadają, że dodatek, który jest robiony na silniku ZenGin, będzie wypuszczony w 2020 roku.

Ponadto przeprowadzono rozmowę odnośnie najnowszej części Mortal Kombat z numerem 11. Mowa było o występujących tam postaciach i zmianach w rozgrywce w stosunku do pozostałych części. Na końcu podano informacje odnośnie gry ,,Star Wars Falen Order” i przewidywań EA co do ilości sprzedanych kopii.
Zapraszamy do posłuchania naszej audycji!