Marvel łączy siły z EA. Mają powstać 3 nowe gry

Fani marki Marvel nie mogli narzekać ostatnimi czasy na brak nowych gier z jej uniwersum. EA jednak uznało, że to wciąż za mało, dlatego zapowiedziało współpracę, której owocem mają być przynajmniej 3 tytuły.

Marvel
źródło: IGDB

Ostatnie dwa lata to okres zwiększonej obecności Marvela na rynku gier. W tym okresie przede wszystkim były to: spin-off przygód człowieka-pająka oraz gradaptacja Strażników Galaktyki. Szczególnie intensywne mają być kolejne lata, ponieważ w produkcji jest Marvel’s Spider-Man 2 (z planowaną premierą w 2023 roku) oraz Marvel’s Wolverine (z nieogłoszoną datą premiery). EA jednak wyznaje zasadę, że od przybytku głowa nie boli i wypuści jeszcze co najmniej trzy kolejne gry w tym uniwersum.

Pierwszy z nich został miesiąc temu ogłoszony, a jej głównym bohaterem będzie Iron Man. Ma to być jednoosobowa, przygodowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby. Pracuje nad nią Motive Studio posiadające w portfolio m.in. Star Wars Battlefront II oraz obecnie odświeża pierwszego Dead Space’a. Podobno niektórzy szczęśliwcy położyli już swoje ręce na wczesnej wersji gry, o czym informował portal Insider Gaming.

Kolejne projekty są owiane tajemnicą, choć z nieoficjalnych wieści wiemy o produkcji, w której mamy wcielić się w następcę Czarnej Pantery. W jednym ze swoich show dziennikarz Jeff Grubb wyjawił istnienie „Project Rainier”. Podobno ma być to jednoosobowa gra znajdująca się we wczesnym procesie produkcyjnym. Grubb przewiduje, że jej twórcami są deweloperzy z nowo utworzonego studia na czele z Kevinem Stephensem, byłym szefem Monolith Productions. Wydawcą zaś będzie w tym przypadku Electronic Arts.

Czy Marvel zadowoli graczy i krytyków?

Choć niepodważalny jest sukces gier ze Spider-Man’em, nie wszystkie ostatnie tytuły z „Marvel” w tytule przypadły do gustu graczom. Bijatyka Marvel vs. Capcom: Infinite z 2017 roku otrzymała od użytkowników Metacritica zaledwie 4.6/10. Podobnie stało się z Marvel’s Avengers (4.9/10) od Crystal Dynamics. Nieco lepszymi wynikami mogły pochwalić się Marvel’s Iron Man VR (6.2/10) oraz Lego Marvel’s Avengers (7.1/10).

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe