Lego Fallout: darmowa gra od gracza dla graczy

Klockowa postapokalipsa stworzona na silniku Unreal Engine przez fana serii Fallout jest już dostępna do wypróbowania za darmo… Trzeba być jednak przygotowanym na wiele problemów technicznych.

(źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RXNy4zwvUR8)

Miesiąc temu obchodziliśmy 25-lecie serii gier Fallout od studia Bethesda. Słusznie nikt nie przypuszczał, żeby LEGO zaczęło współpracę z wyżej wymienionym producentem gier z okazji tych urodzin. Fani jak to fani, jeden z nich na prośbę innych zaczął taką syntezę uskuteczniać…

Mowa tu o youtuberze, jak i deweloperze gier o pseudonimie ThrillDaWill, który od ponad 4 miesięcy tworzy wspomniany projekt. Miesiąc temu wydał go do przetestowania społeczności, po czym okazało się, że wymaga jeszcze trochę poprawek. Po ich wdrożeniu i wydaniu kolejnej aktualizacji dwa tygodnie później gra zaczęła być grywalna, a od kilku dni (stan na 31.10.2022 r.) zyskuje niemały rozgłos.

(źrodło: https://thrilldawill.itch.io/l3go-fallout)

Niestabilna reakcja jądrowa, czyli czego możemy uświadczyć w grze

L3GO Fallout jest nieoficjalnym połączeniem marki LEGO oraz gry Fallout 4, stąd nazwa została delikatnie przeinaczona. Już od pierwszych minut rozgrywki można poczuć klimat wspomnianego wcześniej dziecka Bethesdy. Budzimy się w krypcie 111, mamy dostęp do kultowego PipBoya, trybu pierwszoosobowego, niezapomnianej mechaniki celowania Fallout’ów w wersji 3D, czyli systemu V.A.T.S., oraz kultowych broni z Fat Manem na czele. Jeśli dalej kogoś to nie przekonuje, to po lokacji startowej mamy możliwość eksploracji ogromnego, napromieniowanego, klockowego pustkowia. Twórca jednak ostrzega, że gra nie jest w pełni skończona, ale dalej nad nią pracuje. Co to oznacza? Coraz więcej treści jeszcze przed nami!

(źródło: https://www.youtube.com/watch?v=RXNy4zwvUR8)

Filmik o procesie tworzenia wraz z rozgrywką podpartą komentarzem autora można zobaczyć tutaj. Samą 2-gigabajtową grę pobierzemy z tego linku do pliku .rar. Na jego stronie znajdziemy również inne dzieła, np. L3GO Breaking Bad.

Nic tylko pobierać i komentować! Im szybciej, tym lepiej. Firma LEGO prawdopodobnie nie będzie dawała twórcy żadnej ulgi w kwestii praw autorskich… War. War never changes…

Autor: Dominik Pardyak

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe