Już wkrótce Mario spotka Minionki!

Sympatycy czerwonego giganta nie mogą narzekać na nudę. Nintendo, bo właśnie o nim mowa, zaskoczyło fanów niezapowiedzianą prezentacją NintendoDirect, na której mogliśmy zapoznać się z planami wydawniczymi firmy. Polscy fani kieszonsolkowego gamingu o północy 24 września mogli obejrzeć najnowsze trailery ulubionych gier za pośrednictwem platformy YouTube w pełni za darmo. Na pokazie pojawił się również Shigeru Miyamoto. Obecny dyrektor Nintendo upublicznił nawiązanie współpracy z amerykańską wytwórnią filmów Illumination znaną między innymi z serii o Minionkach. Owocem ich kolaboracji będzie animacja Super Mario Bros: The Movie.

Super Mario
źródło: goliath.com

Mimo braku oficjalnego trailera Miyamoto zapewnił, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy nieco więcej informacji. Wstępnie film ma ukazać się w Ameryce pod koniec 2022 roku. Niestety polska data premiery nie jest jeszcze znana. Możemy wstępnie założyć, że film zawita do Europy niedługo po swojej anglojęzycznej premierze.

Mistrzyni szachownicy oraz strażnik galaktyki w roli hydraulika i księżniczki

Podczas NintendoDirect ujawniono również obsadę aktorską nadchodzącego filmu. W rolę Mario wcieli się Chris Pratt, znany między innymi z roli Star-Lorda ze Strażników Galaktyki. Natomiast głosu księżniczce Peach użyczy Anya Taylor-Joy, czyli główna bohaterka Netflixowego hitu „Gambit Królowej”.

To jednak nie koniec gwiazdorskiej obsady. W produkcji usłyszymy również Charliego Day’a jako Luigiego, a w postać antagonisty, Bowsera, wcieli się amerykański komik Jack Black. Oprócz nich w filmie pojawią się: Seth Rogen, Keegan-Michael Key, Kebin Michael Richardson, Fred Arminsen oraz Sebastian Maniscalco.

Super Mario
źródło: filmweb.pl

Choć flagowa franczyza japońskiego wydawcy liczy ponad 200 tytułów, to ostatnia próba przeniesienia barci Mario poza rynek konsolowy sięga lat dziewięćdziesiątych. Od tego czasu postrzeganie wirtualnej rozrywki uległo zmianie i gry nie są już utożsamiane z rozrywką dla najmłodszych. Możemy zatem liczyć, że na seansie nie zabraknie również starszych odbiorców, który dorastali razem z serią Super Mario Bros.

Dobrą wiadomością dla starszych fanów serii jest to, że w filmie będziemy mogli usłyszeć aktora, który przez 30 lat wcielał się w postać Mario – Charlesa Martineta. Jednak jego rola w produkcji nie jest jeszcze znana.

Nie zostaje nam nic innego, jak czekać na pierwszy trailer produkcji oraz na ogłoszenie daty premiery filmu w Polsce.

Super Mario bracia
źródło: pl.ign.com

JAN WELTROWSKI-KNOPIK

Po więcej ciekawych tekstów ze świata kultury zapraszamy tutaj -> meteor.amu.edu.pl/programy/kultura/