Gry lepsze od filmów? – meteor.exe

Prowadzący: Tomasz Garstka, Adam Burmistrzak, Bartek Łojewski
Realizacja: Maciej Markowski

Gry z dzieciństwa oraz gry nadające się na Hollywoodzkie filmy, to produkcje, które wzięliśmy na cel naszych rozmów w kolejnym odcinku meteor.exe. Dyskusje były gorące, ale zarazem pełne nostalgii i śmiechu, gdy wspólnie powspominaliśmy w co każdy z nas grał, gdy był małym szkrabem.

Choć audycja nie rozpoczęła się wybuchami w stylu filmów Micheala Baya, to naszym pierwszym tematem, na który zdecydowaliśmy się porozmawiać, były gry komputerowe, które według nas idealnie nadawałyby się na kolejne Hollywoodzkie filmy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że wszystkie produkcje ze studia Telltale Games, takie jak Tales from the Borderlands albo The Wolf Among Us, są pisane w taki sposób, aby gracz czuł się jakby był częścią filmu, co sprawia, że byłby idealne, aby zrobić z nich scenariusz, zaprosić kilku aktorów i zacząć nagrywać.

Kolejny temat przeniósł nas do starych dobrych lat, gdy mama przynosiła nam kanapki i sok do pokoju, a jedynym zmartwieniem była kartkówka z matematyki. Każdy gracz przyzna, że posiada te jedną grę, która sprawiła, że pokochał ten magiczny wirtualny świat. Dlatego nie dziwne, że wszyscy zaczęliśmy rzucać tytułami takimi jak Kangurek Kao, Twierdza Krzyżowiec oraz wieloma innymi.

Na koniec poruszyliśmy kwestie Goga, który ruszył ze swoim Summer Sale z okazji dnia dziecka. Po przecenie okazało się być naprawdę wiele ciekawych i dobrych tytułów. Jednak aby dowiedzieć się, jakie to były, będziecie musieli posłuchać naszej audycji, do czego gorąco zapraszam!

Adam Burmistrzak