Dyrektor Activision Blizzard ustępuje ze stanowiska

Frances Townsend co prawda ustępuje ze stanowiska kierowniczego w ABK Women’s Network, ale nie żegna się z firmą definitywnie. Według rzecznika prasowego nadal pozostaje na stanowisku w Activision Blizzard, obejmując rolę doradczą dla zarządu.

Activision Blizzard
Źródło: blizzplanet.pl

Activision Blizzard w obliczu kontrowersji

Jak donosi Wall Street Journal, dyrektor do spraw zgodności w Activision Blizzard, Frances Townsend, ustąpiła ze swojego stanowiska. Mimo, że oficjalnie nie jest już pracownikiem firmy to nadal będzie służyć jej zarządowi jako doradca.

Co ciekawe, wszystko to ma miejsce w czasie, gdy przejęcie firmy przez Microsoft na łączną kwotę 68,7 miliardów dolarów jest w zasadzie na „finiszu”. Townsend była kontrowersyjną postacią jeszcze przed dołączeniem do Activision Blizzard. Na początku lat 2000, podczas inwazji na Irak, zajmowała stanowisko Asystenta Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Kontrterroryzmu za czasów George’a W. Busha.

The Washington Post w 2004 roku doniósł, że wspomniana Townsend zwiedziła niesławne więzienie Abu Ghraib. Wszystko to miało miejsce w czasie największego nasilenia torturowania więźniów w tejże placówce przez wojsko amerykańskie. Zgodnie z artykułem Waszyngtońskiego giganta, jeden z oficerów więzienia doniósł śledczym armii amerykańskiej, że Townsend naciskała na niego, aby ten wydobywał więcej informacji od więźniów. Była dyrektor ds. spraw zgodności zaprzeczyła, jakoby kiedykolwiek była świadkiem znęcania się nad więźniami podczas zwiedzania.

Kontrowersji z udziałem Townsend ciąg dalszy

W lipcu 2021 roku, mniej więcej w okresie wybuchu kontrowersji wokół Activision Blizzard Townsend wysłała do pracowników e-mail dotyczący zarzutów wobec firmy. Twierdziła, że pozew Kalifornijskiego Departamentu Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (the California Department of Fair Employment and Housing) „przedstawił zniekształcony i nieprawdziwy obraz [Activision Blizzard]. Zarzucała niepoprawne przedstawianie faktów oraz powoływanie się na stare i wyrwane z kontekstu historie, z niektórymi sprzed ponad dekady”.

Dyrektor generalny Activision Blizzard, Bobby Kotick, wziął następnie odpowiedzialność za treść obraźliwego maila. Townsend z kolei zrezygnowała z funkcji Executive Sponsor of Women’s Network w firmie oraz usunęła swoje konto na Twitterze. Wszystko to miało miejsce po tym, jak wywołała kontrowersje dzieląc się krytycznym artykułem wobec „donosicielstwa” w branży.

Według Bloomberg, Bobby Kotick w swoim mailu napisał, że Townsend „wykonała naprawdę wyjątkową pracę” w czasie trwania swojej kadencji. Wall Street Journal donosi też, że poprzednie obowiązki po Townsend będą przejęte przez jej zastępców, a więc Jen Brewer oraz Luci Altman.

***

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe