Dead Space Remake z pierwszym gameplayem!

dead space screenshot 2
Dead Space zapowiada się na jedną z najstraszniejszych gier 2023 roku.
źródło: EA Motive

Wielkimi krokami zbliża się premiera remake’u jednego z najważniejszych survival horrorów w historii. Dead Space Remake od studia EA Motive zadebiutuje 27 stycznia 2023 roku na komputery osobiste, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Dziś w serwisie YouTube twórcy udostępnili pierwszy trailer rozgrywki.

W dwuminutowym materiale przedstawiono wszystkie nowości, które przynosi nowa wersja klasyka. Pierwsze, co rzuca się w oczy, zaraz po rozpoczęciu materiału, to niesamowity i gęsty klimat. Przede wszystkim fani uniwersum mogą być pewni, że charakterystyczna dla pierwowzoru atmosfera grozy i niebezpieczeństwa zostanie tutaj zachowana. Kolejna nowość to ulepszony system rozczłonkowywania nekromorfów. Od teraz po każdym oddanym strzale potwory będą tracić kawałki skóry oraz kończyny będą dewastowane w bardziej realistyczny sposób. W konsekwencji możemy liczyć na jeszcze bardziej satysfakcjonujący model strzelania, niż miało to miejsce w „jedynce”.

W innych segmentach filmiku mogliśmy usłyszeć Niccole Brennan (dziewczyna głównego bohatera), Challusa Mercera (szalony Unitolog) oraz głos samego Issaca Clarke’a. Nawiązuje to do rozwinięcia warstwy narracyjnej, która będzie miała miejsce w remake’u. Dodatkowo mogliśmy ujrzeć kultowe momenty z gier, jak walka z ogromnym Lewiatanem oraz potworne ramię wychodzące ze ściany statku.

W rezultacie wszystkie te elementy składają się na jedną, niezwykle interesującą całość. Dead Space Remake zapowiada się na godnego następcę swojego legendarnego pierwowzoru.

Po więcej artykułów i newsów ze świata gier odsyłamy tutaj –> meteor.exe