Festiwal Fine Dining Week

Dla wszystkich miłośników dobrego jedzenia i jeszcze lepszej zabawy mam dobrą wiadomość. Przedstawiam wam Festiwal Fine Dining Week! Czym jest to wydarzenie? Dlaczego warto wziąć w nim udział? Co was czeka podczas udziału w wydarzeniu? W poniższej rozmowie z Karoliną Piotrowską wszystkiego się dowiecie!

W kilku słowach czym jest Festiwal Fine Dining Week?

Festiwal Fine Dining Week to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się raz w roku. To także okazja do odwiedzenia kilku z najlepszych Restauracji w regionie i spróbowania wyjątkowych, limitowanych dań spoza karty. Kolacja składa się z 5 pozycji, które przygotowane zostały specjalnie na to wydarzenie, z dbałością o każdy szczegół – zarówno w smaku, jak i podaniu dań.

We wrześniu mieliśmy okazję wziąć udział w Restaurant Week, jaka jest różnica między tymi wydarzeniami?

Oba Festiwale dotyczą Restauracji, jedzenia i celebracji, są o doświadczeniu kulinarnym, spróbowaniu czegoś nowego i poznaniu nowych miejsc. Dodatkowo festiwal Restaurant Week to wydarzenie, które odbywa się 2 razy w roku, które skupia fantastyczne Restauracje z regionu i które pozwala na odkrycie nowych miejsc, zachęca do zjedzenia na mieście i przyjemnego spędzenia czasu. Festiwalowa cena 3-daniowego menu to 59 zł za Gościa. Festiwal Fine Dining Week również jest o jedzeniu, ale w nieco innej formie. W tym wydarzeniu bierze udział mniej Restauracji, kryteria ich doboru są dostosowane do Restauracji zajmujących się fine diningiem, kolacja podczas tego Festiwalu składa się z 5 limitowanych dań spoza karty a cena za Gościa to 139 zł. Podczas tego wydarzenia, w niektórych Restauracjach, istnieje także możliwość skorzystania z wine oraz cocktail paringu podczas kolacji. Całe doświadczenie to w rzeczywistości przejście przez różne struktury, smaki i formy pobudzające kubki smakowe. 

#NowyFineDining to hasło listopadowej edycji festiwalu, dlaczego akurat takie? Jakie przesłanie się za nim kryje?

To określenie nawiązuje do tego jak wydarzenia minionego roku, to znaczy pandemia, dotknęły i zmieniły Fine Dining. To hasło ma przypomnieć o jego obecności na polskiej scenie kulinarnej, pokazać jego odrodzenie i zachęcić do ponownego zainteresowania się tą częścią gastronomii-bo warto.

Kto i w jaki sposób może wziąć udział w festiwalu?

W Festiwalu może wziąć udział każdy, kto mieszka lub odwiedza miasto, w którym odbywa się Festiwal w dniach 17.11 – 05.12 i kto dokona i opłaci rezerwację na stronie www.finediningweek.pl.

Jakie miasta obejmuje wydarzenie?

Festiwal odbywa się w Poznaniu oraz w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Trójmieście i Silesi.

Gdzie można znaleźć informację o Fine Dining Week?

Dodatkowo więcej informacji można znaleźć bezpośrednio na stronie wydarzenia (www.finediningweek.pl) oraz na mediach społecznościowych Festiwalu.

Katarzyna Idzik