Cykla Spotkań Improwizowanych – Przestrzeń Tańca

Przestrzeń Tańca – 23.11.2017

Prowadzi: Rafał Król
Realizuje: Ania Bielec


Cykla Spotkań Improwizowanych są to spotkania, podczas których skupicie się przede wszystkim improwizacji ruchowej i muzycznej. Wydarzenie powstało, by poszukiwać przestrzeni dla ruchu, tańca, improwizacji, ale dla zabawy. Całość odbywa się w ramach działalności Art Station Fundation by Grażyna Kulczyk, która jako główny cel stawia sobie promowanie kultury w różnych jej aspektach. Fundacja realizuje dwa główne programy: wystawienniczy oraz performatywny. Prezentowane wystawy zainspirowane są zbiorami z prywatnej kolekcji Grażyny Kulczyk, natomiast program performatywny – Stary Browar Nowy Taniec – to program promujący głównie taniec współczesny, ale także jego zadaniem jest organizowanie spektakli i pokazów, pobytów rezydencyjnych, projektów edukacyjnych i badawczych.

Misją jest popularyzacja współczesnej sztuki choreograficznej oraz wspieranie profesjonalnego rozwoju młodych polskich artystów. Celem natomiast stało się stworzenie w Poznaniu miejsca regularnych prezentacji awangardowych trendów w sztuce tańca i przestrzeni kreacji tańca współczesnego. (źródło: Art Station Fundation)

W organizację wydarzenia zaangażowała się także KINESTREFA. Jest to fundacja założona przez Zofię Tomczyk i Krystynę LAMĘ Szydłowską, która inicjuje działania ruchowo-taneczno-performatywno-edukacyjne, zorganizowany wokół improwizacji. Panie pracują głównie na terenie Poznania wraz z zaprzyjaźnionymi instytucjami, festiwalami oraz animatorami kultury.

Mamy wielką potrzebę poruszania się, działania. Pomimo, że każda z nas wyrosła na innym gruncie, wspólnie, z potrzeby rozwoju, samorealizacji, zarażania naszą pasją innych założyłyśmy fundację. Naszym celem jest popularyzacja tańca niezależnie od pochodzenia, wieku, zawodu i doświadczenia.