Coachella w koreańskich rytmach

Sprzedaż biletów na jeden z najpopularniejszych festiwali już ruszyła. Ogłoszono już setlistę. Coachella powraca, a na liście znów pojawili się koreańscy muzycy. Zobaczcie kto był i kogo możecie jeszcze nie znać.

BlackPink, wiadomo

K-pop’owy fandom zadrżał kiedy girls band spod YG Ent. został wymieniony w liście artystów, występujących na Coachella 2019. Dziewczyny na scenie zaprezentowały swoje piosenki z ogromnym pokładem energii w towarzystwie zespołu The Band Six. Dzięki czemu uzyskały świetne połączenie instrumentów na żywo z wokalami. W takim momencie trudno nie przywołać występu z Kill This Love i BOOMBAYAH. Były pierwszym k-pop’owym zespołem, który pojawił się na scenie Coachelli. Jednak, czy to wszystko?

Coachella w 2019 ROKU, gdzie występował zespół BLACKPINK.
Black Pink na Coachelli 2019, zdjęcie:Quinn Tucker

Trochę mocniej i tradycyjnie

Jeżeli lubicie zespoły o rockowych brzmieniach, które muzycznie wychodzą poza standardy, to stanowczo na waszych playlistach powinien pojawić się Jambinai. Jest to zespół, który łączy perkusję, gitarę basową i elektryczną z koreańskimi tradycyjnymi instrumentami, haegeum, piri i geomungo. Skład Jambinai opiera się na trzech członkach, Kim Bo Mi (haegum), Lee Il Woo (gitara elektryczna, piri, taepyeongso, wokal) i Sim Eun Yong (geomungo). Jednakże na scenie z zespołem możemy zobaczyć wspomagających artystów, Ryu Myung Hoon, Chi Jae Hyuk, Ok Ju Hoon oraz Yu Byeong Koo. Zespół, który w Korei cieszy się niemałą popularnością, na Coachelli wystąpił w 2019 roku.

Elektronicznie rytmy, kobieco

Peggy Gou to koreańska DJ-ka i producentka, która jako nastolatka wyprowadziła się do Londynu żeby uczyć się angielskiego. To tam porwały ją elektroniczne brzmienia, a pierwszy utwór -“Hungboo”, pojawił się w 2013 roku. Sprawił, że jej kariera zaczęła nabierać tempa i nadal się rozwija. Peggy na Coachelli pierwszy raz zagrała w 2018 roku. Miała też zagrać w 2020, jednakże festiwal został odwołany ze względu na COVID-19.

Jeżeli przyjrzeliście się dobrze liście artystów na tegoroczną edycję festiwalu to w trzecim wersie możecie przeczytać “Peggy Gou”. Zaraz obok Epik High, o którym dużo mogliście usłyszeć na naszych audycjach. Niedługo przedstawimy innych koreańskich artystów, którzy pojawili się na Coachelli!