Bajerski zostaje w PSŻ!

Wraz ze zdobyciem przepustki do 1. Ligi Żużlowej, PSŻ Poznań przystąpił do kompletowania składu na przyszły sezon. Oprócz potwierdzenia pierwszych nazwisk, w ubiegłym tygodniu ogłoszono też nazwisko osoby, która będzie zarządzała drużyną. Menadżerem beniaminka pozostanie Tomasz Bajerski.

PSŻ

Źródło: Fot. Sandra Rejzner

Być lojalnym jak Bajerski

Tomasz Bajerski trafił do PSŻ-u Poznań w lutym 2022 roku. Była to dla niego zmiana środowiska, bowiem wcześniej współpracował z ekstraligowym For Nature Solutions Apatorem Toruń. Jak sam przyznał, działalność w szeregach „Skorpionów” mógł rozpocząć już wcześniej, jednak chciał być lojalny wobec klubu z grodu Kopernika. 

Angaż Bajerskiego w klubie z Wielkopolski nie był zresztą pierwszyzną. Utalentowany szkoleniowiec oraz były uczestnik cyklu SGP pracował już wcześniej pracował w PSŻ, w 2019 roku. To właśnie za jego „kadencji” drużyna prezentowała się na tyle przyzwoicie, że nawet dotarła do finału 2. Ligi Żużlowej. Co prawda zawodnicy Bajerskiego ulegli wtedy zarówno w dwumeczu z Polonią Bydgoszcz, jak i w barażu z Orłem Łódź i nie awansowali do 1. Ligi Żużlowej, ale sam wynik był imponujący. 

Jeszcze przed rozpoczęciem ligowych zmagań menedżer PSŻ otwarcie przyznał, że po części brał udział w kompletowaniu składu poznaniaków do minionych rozgrywek. 

„Jakub Kozaczyk dużo ze mną rozmawiał, budując ten skład. Wymienialiśmy się spostrzeżeniami na temat różnych zawodników, koncepcji zespołu. Wiedziałem jaki skład buduje zarząd PSŻ-u. Regularnie ze sobą rozmawialiśmy w tych kwestiach. Znałem wizję składu, jakie ruchy kadrowe wykona zarząd.” – mówił Bajerski w rozmowie z Maciejem Kmiecikiem.

Nie ulega wątpliwości, że rola Bajerskiego w tegorocznych rozgrywkach była kluczowa w odniesieniu sukcesu, czyli awansu do 1. Ligi Żużlowej. Wydawało się to tylko kwestią czasu, zanim klub oficjalnie ogłosił pozostanie szkoleniowca w stolicy Wielkopolski. W czwartek, 6. października SpecHouse PSŻ Poznań za pośrednictwem mediów społecznościowych przyznał słuszność dywagacjom i poinformował o przedłużeniu współpracy ze „Skorpionami”. 

***

Po więcej ciekawych tekstów ze świata sportu zapraszamy tutaj –> https://meteor.amu.edu.pl/programy/sport/